Acai Üzümünün Faydaları Nedir

24.01.2021
546
Acai Üzümünün Faydaları Nedir

Acai Üzümünün Faydaları Nedir, Kanser hücrelerini öldürdüğü iddiası olan acai üzümü püre veya toz olarak tüketilebilir. Acai üzümleri oldukça narindir bu nedenden ötürü orta ve Güney Amerika dışında herhangi bir yerde temin etmek oldukça zordur. Bu nedenden dolayı dondurulmuş veya toz haline getirilmiş acai tercih edilir. Acai üzümünün tadı böğürtlen ve şekersiz çikolataya benzer bir şekildedir.

Acai Üzümünün Faydaları Nedir

Taze acai üzümlerinin raf ömrü çok kısadır. Bu nedenle büyüdükleri yerin dışına çıkıp taze kalamazlar acai üzümünü buzlu meyve püresi kurumuş toz ve preslenmiş meyve suyu olarak bulunabilmekte. Kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yer edinmiş olan acai üzümü yağı Kozmetik sektöründe vücut kremi gibi bazı ürünlerde de bulunur.

Besin değeri bakımından oldukça zengin olan acai üzümü yüksek miktarda antioksidan içerir. Aynı zamanda sağlıklı yağlar bakımından da zengindir. Bu özelliklerine karşın acai üzümünün şeker oranı oldukça azdır. Acai üzümünde bulunan antioksidanlar vücutta bulunan serbest radikalleri nötrleştirir. Nötr bir hale gelen serbest radikallerin hücrelere zarar veremez ve diyabet kanser kalp hastalığı gibi çeşitli hastalıklara yol açamazlar.

Özetleyecek olursak acai üzümü antioksidan bakımından bulunmaz bir hazinedir ve yaban mersininden 3 kat daha fazla antioksidan barındırır.

Acai üzümü kolesterolün emilmesini önleyen sterol içerir. Kolesterolün dengelenmesinde rol oynar. Acaip üzümünün kandaki kolesterol seviyesini düşürmede etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Kansere karşı bir kalkan olan hiçbir sihirli meyve bulunmasa da, bazı besinler kanser hücrelerinin oluşmasını ve dağılmasını durdurucu özelliğe sahiptir. Acai üzümü de ilerde kanser tedavisinde kullanılacağı düşünülen besinlerden biridir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.