Ahtapot Nasıl Pişirilir

18.01.2021
1.342
Ahtapot Nasıl Pişirilir

Ahtapot Nasıl Pişirilir, Sekiz ayaklı kelimesinden türeyip, mucize bir besin olarak tanımlanıyor. Vitamin değerlerinin çok yüksek olduğu bilinip, pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bütün bunlarla kalmayıp vücut direncini de artırıyor.

Peki Bu Ahtapot Nasıl Pişirilir ?

Ahtapot, eğer daha önceden dövülmüş ve dondurulmuşsa sizi hiç uğraştırmadan pişirilebilir. Yumuşak olması için döverek yumuşatma tekniği değil dondurma tekniğinin yapılması gerekmektedir. Uzun süre pişirilen ahtapot bir süre sonra sertleşmeye başlayacaktır. O yüzden ahtapot pişirme süreleri genellikle kısa süre olur. Örnek verirsek 1 kg. civarında bir ahtapot için pişirme süresi 30 dakika tutmalıdır. Bundan daha küçük gramaj yani daha küçük olan ahtapotlar ise ona göre oranlanarak süre tutulup pişirilmelidir.

Pişirme eğer düdüklü tencerede gerçekleşecekse, içerisine atmanız gereken baharatlar;

  • Limon
  • Tuz
  • Çok az sirke

İle çok lezzetli bir sonuç alabilirsiniz.

Ahtapotu isterseniz bu baharatlarla yani (limon, tuz, çok az sirke) ile veya tercihe göre (salata, güveç, sote) olarak ta tüketilebilmektedir.

Hemen buradan Ahtapotun Faydalarına ulaşabilirsiniz; Ahtapotun Faydaları Nelerdir

Ahtapotun İçerdiği Mineraller Ve Vitaminler

Protein yönünden oldukça zengin ama kalorisi düşüktür. İçeriğinde bol miktarda potasyum, selenyum, kalsiyum, fosfor bulunmaktadır. A, B ve C vitaminleri yönünden oldukça zengindir. En önemlisi Omega-3 yağ asitleri bulundurmaktadır. Büyük bir sağlık kaynağı olan ahtapotu bol bol tüketmenizi öneriririz. Bizi sosyal platformlardan takip etmeyi unutmayın.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.