Americano Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
949
Americano Nasıl Hazırlanır?

Americano Nasıl Hazırlanır?, Americano sert bir içime sahip olan Espressonun daha yumuşatılmış hali olan bir içecektir. Hazırlanma aşamasında Espressonun içimini yumuşatmak ama aromasını korumak için sadece su kullanılır. Temel olarak İtalyan Espressosunun üzerine su ilave edilmesidir. Adını, Amerikan tarzına yakın bir şekilde hazırlanmasından almaktadır.

Americano Nasıl Hazırlanır?

Hazırlanmış olan bir ölçek Espressonun üzerine damak zevkine göre sıcak su eklenmesi ile yapılır. Aynı zamanda Americano hazırlarken fincanda bulunan sıcak suyun üzerine Espressonun eklenmesi de tercih edilebilir. Her iki hazırlama yöntemi için de ince çekilip yoğun kavrulmuş kahve çekirdekleriyle hazırlanan bir ölçek Espresso lazımdır. Hazırlanılmış olan bu Espressoyu geniş bir bardak veya fincana alıp üzerine sıcak su ilave ettikten sonra Americanonuz hazır olacaktır. Espresso neredeyse kendinin dört katı kadar sıcak su ile karıştığından ötürü Americano oldukça düşük bir yoğunluğa sahiptir.

Americano Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bu kahveyi hazırlarken tercih edilen yöntem kahvenin köpüğünü ne kadar koruyacağı üzerinde etkilidir. Eğer bol köpüklü bir Americano istiyorsanız ve bu köpüğün uzun süre kalmasını da isterseniz fincanı öncesinde sıcak su eklemeli sonrasında Espressoyu bu suya eklemelisiniz. Zıt olarak önce Espresso sonra su eklendiğinde Americanonuzun köpüğü az kalıp kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Americano Neyle İyi Gider?

Americano nötrleyici bir tada sahiptir. Bu sebepten ötürü gönül rahatlığıyla yanında tatlı çeşitlerini tüketebilirsiniz. Çeşitli kahve dükkanları Americanoyu yanında çikolata çeşitleriyle servis etmektedir. Aynı zamanda Americanonun yanında brownie, tiramusu, pasta, cheesecake, turta, kurabiye, profiterol ikram edilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.