Ananaslı Yaz İçeceği Tarifi

Ananaslı Yaz İçeceği Tarifi

Ananaslı Yaz İçeceği Tarifi, yaz mevsimi şüphesiz herkes tarafından çok sevilir. Yaz denince akıllara deniz, kum, güneşin gelişiyle beraber kaçınılmaz sıcaklar da gelmektedir. Bunaltıcı olabilen bu mevsimde serinlemek için en çok başvurulan yöntem ise buz gibi, bardakların dışında damlacıklarla servis edilen soğuk içeceklerdir. Fakat bazen ev ahalisinin soğuk içecek isteği masraflı ve yetişilemez bir hal alabilir. Y ada dolabınızın kapağını açtığınızda tamamen dibini görmüş boş içecek şişeleri sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Aynı zamanda bu bol şekerli ve gazlı içeceklerin zararlı olduğunun da bilincindeyseniz farklı bir alternatif olsaydı hem kendi evimde hazırlayıp hem de şekersiz olsaydı diye iç geçirdiğiniz de olabilir. İşte tam bu noktada sıfır şekerli, bol meyveli, buz gibi lıkır lıkır içilecek, üstelik sağlık deposu olan yeşil çay ile beraber gönülleri bile ferahlatmaya yetecek nane yapraklı bir ananas içeceği hazırlayabilirsiniz.

Ananaslı Yaz İçeceği Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • Birkaç dilim ananas
  • Bir paket hazır yeşil çay
  • Nane yaprakları
  • Bir adet lime
  • Buz küpleri

Ananaslı Yaz İçeceği Nasıl Yapılır?

  1. Bir ezecek yardımı ile küp halinde dilimlediğiniz ananasları, nane yapraklarını ve 1 adet limeı ezerek püremsi bir hal almasını sağlayın. Dilerseniz şeker de kullanabilirsiniz.
  2. Bir paket hazır yeşil çayı 200ml su ile demleyin.
  3. Bardağınıza meyve püresini, buz küplerini ve yeşil çayı alın. İçeceğiniz hazırdır. Afiyet olsun.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.