Angus Eti Nasıl Pişirilir?

28.04.2022
827
Angus Eti Nasıl Pişirilir?

Angus Eti Nasıl Pişirilir?, Anatomik açıdan arka bacaklarını kullandıkları için angusun butlarının kas oranı yüksek ve yağ oranı düşüktür. Kıyma olarak tercih edilecek ise but kısmından değil yağ oranı yüksek kısımlardan tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Angus ırkının kontrfile ve bonfile kısımları en kaliteli kısımlarıdır.

Angus Eti Nasıl Pişirilir?

Fazla pişmemesi, kuruma olmaması, etteki nem yok olmamalıdır. Bu etkenler çok önemlidir. Anguslar ızgarada genellikle pişirilirken sırt kısmı tercih edilmektedir. Eğer et kalınsa derece ile pişirilmesi son derece önemlidir. Et derecesini kullanırken, yandan ortaya doğru batırmalısınız. 45-50 derece ısıdayken etin iç kısmı nar çiçeği rengini almalıdır. Eğer pişirme işlemi tavada gerçekleşecekse yüksek sıcaklıklarda pişirmeniz gerecektir. Demir, dökme tavaları tercih etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.