Angus Etinin Özellikleri Nedir?

28.04.2022
580
Angus Etinin Özellikleri Nedir?

Angus Etinin Özellikleri Nedir?, 2000’li yıllarda ülkemizde meşhur olmuştur. İlk geliş tarihi 1949’lara dayanmaktadır. Melezleme başarıyla yapılamadığı için piyasaya sürülmemiştir. 2002-2003 yıllarında ise melezeme olmadan piyasaya sürülmüştür.

Angus Etinin Özellikleri Nedir?

En karlı ırk olarak bilinmektedir. Yumuşak ve oldukça lezzetli bir ete sahiptir. Bu sebeple en tercih edilen ırk olarak bilinmektedir. Et kalitesi yani, etin rengi, etin dokusu ve etin yağ renginin kaliteli olması sebebiyle en tercih edilesi etlerden birisidir. Boynuzsuz olarak bilinmektedir. Bu sayede yetiştirilirken herhangi bir problemle karşılaşılmamaktadır. Bu sebepten ötürü etinin kalitesinde herhangi bir soru işareti yaşanmamaktadır.

İklim koşulları ne kadar zor olsa da Angus oldukça dayanıklıdır. Neredeyse bütün iklimlerde yetişebilmektedir. Doğum yaparken herhangi bir yardıma ihtiyaç duymazlar. Yetiştirici ve tüketici arasında en tercih edilen türlerden birisidir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.