Antrikot Nasıl Pişirilir?

28.04.2022
1.009
Antrikot Nasıl Pişirilir?

Antrikot Nasıl Pişirilir?, Bütün etlerde geçerli olan kurallardan birisi oda sıcaklığındayken pişirmektir. Buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığına ulaşmasını sağlamalısınız. Bu oldukça önemli bir kuraldır. Donma seviyesine yakın pişirildiği zaman etin iç kısımları pişmemektedir. Bu yüzden et servis edilemez.

Antrikot Nasıl Pişirilir?

Doğru bir şekilde pişirilen antrikot sadece tuz ve karabiber’e ihtiyaç duymaktadır. Başka bir baharata gerek duymamaktadır. Eti pişirmeden önce tuzlarsanız etteki proteinler kırılacak bu sayede yumuşak bir et elde edebilirsiniz. Fakat daha önce tuzlayıp bekletmek etin kuruyup lezzetini gidermesini sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı pişirmeden önce tuzlamak en tercih edilesidir.

Yağlı olduğu için bonfile, antrikot ve kontrfile benzeri tava ve fırında pişirilebilecek bir ettir. Pişirmek için 3 farklı teknik kullanabilmektesiniz.

  1. İlk aşamada tavada ardından 200-250 derecelik fırında pişirilebilmektedir.
  2. İlk önce fırında sonrasında tavada da pişirilebilmektedir.
  3. Mangal yapılabilmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.