Ardıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

10.06.2021
1.304
Ardıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ardıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?, Ardıç ağacı su vermeyen kurak görünen topraklarda bile derinlere kök atıp suyu bulmasıyla bilinir. Bu ağaç küçük meyvelere sahiptir ve güneşli yerleri sevmektedir. Güzel kokulu uzun ve sivri yapraklara sahiptir. Meyveleri parlaktır ve kozalak şeklini andırır, kış aylarında hasat edilip ardıç sirkesi için kullanılır. Bu sirke çok eski zamanlarda vebadan korunmak için tercih edilmiştir. Birçok faydaya sahiptir ve oldukça etkili bir sirkedir.

Ardıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

 

Ardıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

  • Ardıç sirkesi kanser türlerine karşı bariyer niteliğinde bir gıdadır. Tıpkı bir merhem gibi cilt hastalıklarına ve yaralara uygulandığında cildi iyileştirmektedir.
  • Soğuk algınlığı ve romatizmaya iyi gelmesiyle bilinmektedir.
  • 12 gün boyunca ara vererek kullanılan ardıç sirkesi kanı temizlemektedir. Kan şekerinin düzenlenmesinde yardımcıdır.
  • Regl dönemlerinde görülen kramplara iyi gelir.
  • Kansızlık için iyi bir seçimdir.
  • Ağızda meydana gelen kötü kokuyu giderir.

Ardıç Sirkesinin Zararları Nelerdir?

Kuvvetli bir sirke olan ardıç sirkesi balgam söktürme, idrar söktürme, antiseptik ve terletici etkilere sahiptir. Bu sebepten ötürü hamileler başta olmak üzere böbrek ve kalp hastalıkları olanlar ardıç sirkesi tüketmemelidir. Tüketen kişi sağlıklı olsa bile 6 haftadan uzun süre bu sirke kullanılmamalıdır. Vücudunda iltihap problemi yaşayanlarında ardıç sirkesini tüketmemesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde tavsiye edilen miktardan fazla tüketilmemelidir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.