Argan Yağı Ne İşe Yarar?

14.02.2021
537
Argan Yağı Ne İşe Yarar?

Argan Yağı Ne İşe Yarar?, Argan yağı çiğ olarak ve hafif pişirilmiş yemeklerin içerisinde kullanılmaktadır. Bu yağ “argania spinosa” veya argan ağacının çekirdeklerinden üretilir. Oldukça sert iklim şartları altında 100 ila 200 yıla kadar yaşamaktadır. Geleneksel metotlar için kullanılan argan yağı elde edilmek için uzun bir üretim sürecinden geçer. Altın rengine sahip olan bu yağ oldukça faydalıdır.

Argan Yağı Ne İşe Yarar?

  • Argan yağı sivilce gibi cilt problemlerinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi besleyip, sivilceleri hızlıca iyileştirir.
  • Cilde parlak bir görünüm kazandıran argan yağı cilt için birçok faydaya sahiptir.
  • Argan yağının bir diğer kullanımı da tırnaklar üzerindedir, tırnak sağlığını koruyan argan yağı tırnakları güçlendirir.
  • Egzamaya benzer cilt sorunlarında yardımcı olan argan yağı iyi bir nemlendiricidir.
  • Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olabilmektedir. Argan yağından elde edilen krem oldukça faydalıdır. Cilde ışıltılı bir görünüm katan bu krem, farklı cilt tipleri için de uygundur.
  • Cildi besleyici özelliği olan argan yağı, içerisindeki mineral ve vitaminler ile ciltte oluşan iltihaplanmalarla savaşmaktadır.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.