Aynalı Sazan Nasıl Pişirilir

19.01.2021
1.364
Aynalı Sazan Nasıl Pişirilir

Aynalı Sazan Nasıl Pişirilir, Aynalı sazan en çok avlanan balıklardan birisidir. Tatlı su balığıdır, akarsu ve göllerde yaşar. Eğer kendine göre bir ortam bulursa çok uzun süreler boyunca yaşayabilir. Çok fazla istendiği için havuzlarda yetiştirilir. Sert pulları vardır, eti bembeyazdır. Aynalı sazan yağlı olmaz. Çok fazla kılçıklıdır. Aynalı Sazanı mevsiminde tüketmek çok önemlidir. Hangi balık hangi mevsimde tüketilir bilmiyorsanız; Hangi Mevsimde Hangi Balık Yenir yazımıza ulaşabilirsiniz. Sadece aynalı sazan için değil bütün balıkları mevsiminde tüketmenizi öneriririz.

Aynalı sazanın faydalarını bilmiyorsanız, buradan; Aynalı Sazanın Faydalarını öğrenebilirsiniz.

Aynalı Sazan Nasıl Pişirilir

İsterseniz, pullarını bıçakla temizleyebilirsiniz. İsterseniz tulum şeklinde çıkarabilirsiniz. Dilimler halinde parçalanan balık, ağzınızda çamur bir tat bırakmasın diye, uzun süre suda bekletilebilir. Su yerine sirkeli suda da 1 saat boyunca bekletebilirsiniz.

Eğer aynalı sazanı kızartacaksanız;

  • Suyunu çekerek iyice pişirilmesi, kılçıkların rahat ayıklanabilmesi için, havlu kağıda sarın ve yarım saat bekletin.

Balıklar hazır hale geldiğinde, tuzlanarak pişirilmeden biraz dinlendirilir.

Aynalı sazanı, ızgara yapabileceğiniz gibi fırında buğulama yöntemi ile de pişirebilirsiniz. Fırında buğulama çok fazla tercih edilir. Çok kılçıklı bir balık olduğu için, etinin yumuşak ve formda kalması sayesinde kılçıkları kolayca ayıklayabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda aynalı sazan tariflerimizi aşağıya ekleyeceğiz.

 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.