Bambu Hakkında Her Şey

18.04.2022
624
Bambu Hakkında Her Şey

Bambu Hakkında Her Şey, Yıl boyunca yeşil kalan bitkilerdendir. Genellikle göze güzel görünen bitkilerdendir. Salon bitkisi olarak bilinmektedir. Uzun ince bir yapıya sahiptir. Farklı kültürlerde şans getirdiği vb. şeylere inanılmaktadır.

Bambu Hakkında Her Şey

Bambu bitkisi nerelerde kullanılır?

Dekorasyon amaçlı güzel bir bitki türüdür. Asya, Afrika, Orta Amerika’da yetişmektedir. Kalınlıkları 35-40 santimetreye boyları 35-40 metre uzunluğuna ulaşabilmektedir. Karbondioksit emilimi yüksek orandadır. Doğaya büyük katkısı olan bitkilerdendir. Aynı zamanda inşaat, tekstil vb. yerlerde kullanılmaktadır.

Bambu bitkisinin anlamı nedir?

Birçok kültürde farklı bir anlamı bulunmaktadır. Japonya’da pürüzsüz ve duru güzelliği, Hindistan’da dostluğu, Çin’de uzun bir ömrü temsil etmektedir.

Bambu bitkisi evde yetişir mi?

Bambu tohumu ve çelikleme yöntemi ile bambu yetiştirilmektedir. En yaygın yöntemi ise tohum yöntemidir. Tuzlu su içerisine bambu tohumlarını yerleştirin ve 10-15 dakika bekletin. Ardından temiz su ile temizleyin. Bahçe toprağı, torf, ağaç kabuğu gibi karma toprak tercihi ile edilebilmektedir. 6 delikli bir saksıya, 3 santim yukarıda bırakılacak şekilde toprak yerleştirilmektedir. Ardından temizlenen tohumu ekin. Güneş ışınına direkt maruz kalmamalıdır. Hafifçe sulayın ve çimlenmesini bekleyin.

Bambu bitkisine nasıl bakılır?

Bakımı çok basit. Güneş ışınına maruz bırakılmamalıdır. Toprak nemli kalmalıdır. Çok fazla ve çok az sulanmamalı orta şekilde sulanmalıdır. Suyunun her hafta değişmesi gerekmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.