Basur (Hemoroid) Problemlerinden Kurtaracak Çözümler

21.10.2021
1.256
Basur (Hemoroid) Problemlerinden Kurtaracak Çözümler

Basur (Hemoroid) Problemlerinden Kurtaracak Çözümler, İnsan vücudunun duyarlı kısımlarından olan makat bölgesi ve etrafında oluşan; ağrı, kaşıntı, ödem, akıntı, gibi problemler yüzde 89 oranında; hemoroid, yırtık, çatlak, iltihaplanma gibi hastalıklardan oluşmaktadır. Bu problemler cinsiyete, genetik faktörlere veya başka hastalıklarla ilişiğine göre ortaya çıkabiliyor.

Basur (Hemoroid) Problemlerinden Kurtaracak Çözümler

Makat bölgesinde oluşan hastalıklar, diğer immün sistem hastalıklarını da beraberinde getirme olasılığı epeyce yüksek bir oranda. Bu sebeplerden ötürü bu şikayetleri ve belirtileri olan kırk yaş ve üstü hastaların gerekli uzmanlara görünmesi gerekiyor.

HEMOROİD ŞİKAYETLERİNİZİ AZALTMANIN YOLLARI

  • Basur(hemoroid)dan ötürü oluşan problemleri düzenli beslenerek ve belirli gıdaları tüketerek azaltabilirsiniz. Zeytinyağlı besinler tüketmeniz ve günde 3-4 litre su içmeniz gerekiyor.
  • Yerken çok sevdiğimiz ve beğendiğimiz o etleri, hamur işlerini, makarnaları azaltmamız gerekiyor
  • Hareketsiz yaşam da yine her hastalığın habercisi olduğu gibi hemoroid te de kendini gösteriyor. Uzun süre oturarak çalışanlarda sık görülen bu hastalığın daha büyük bir makat problemine yol açmaması için ara ara hareket edip yürümek ve sık oturmamak önemli hale geliyor.
  • Acı biber, isot ve çeşitli baharatlar makat bölgesinin aşınmasına yol açıyor ve basura iyi gelen noktalardan birisi de acılı ve salçalı besinlerden kaçınmak olacaktır.

Makat bölgesinde oluşan bu problemler çoğunlukla toplumumuzdaki ahlaki değerler, çevresel faktörler, utanma ve mahremiyet olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle çoğu insan basuru azaltmak için sosyal medya ve internetten bitkisel çözümler arıyor. Bir uzmana başvurmaktan çekinmek ciddi bir vakit kaybı olup hastalığın derecesi vakit geçtikçe ağırlaşıp tedavi sürecini ve oluşabilecek problemlerin daha da büyümesine yol açıyor. Çekingenliği bir kenara bırakıp bu ve benzeri problemleriniz için vakit çok geç olmadan bir uzmana başvurup tedavi sürecinizi başlatın.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.