Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

27.02.2022
472
Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?, Spor ayakkabıları oldukça rahat fakat çoğu zaman bizimle özdeşemiyor veya kombinleyemiyoruz. Fakat beyaz spor ayakkabıları neredeyse çoğu kombine uydurulabiliyor. Tek bir sorunu var o da kirlenmesi. Endişelenmeyin bugün beyaz spor ayakkabılarınızın temizlik problemini çözeceğiz. Herkes dolabındaki beyaz spor ayakkabıları çıkarsın. Aşağıda vereceğim 3 tarifte beyaz spor ayakkabılarını tertemiz yapacağız.

Kire çok hassas olan beyaz ayakkabıları kirlediği için çoğu zaman giyemiyoruz. Temizliğe önem gösteriyorsanız artık hafta sonları temiz spor ayakkabılarınızı rahatlıkla giyebileceksiniz. Çoğu zaman kötü görüntüsünden dolayı giyemiyorduk bu yüzden spor ayakkabılarımızı ıslak mendille siliyor veya yıkıyorduk. Artık bunlara gerek kalmadı. Çok basit yöntemlerle evde tuttuğumuz, beğendiğimiz fakat bizi kötü lanse eden ayakkabıları giyme vakti geldi.

Aklınızdaki “beyaz spor ayakkabı temizleme” vb. sorulara bu makalemizde yanıt alacaksınız.

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Beyaz spor ayakkabılarının düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Sebebiyse gerek çamur izleri, gerek toz veya kir kendini beyaz ürünlerde çok kolay bir şekilde göstermektedir. Fakat her rengin yanında kendini benimseten beyaz spor ayakkabılarını düzenli olarak temizlemek istememiz de çok normal.

Ayakkabı ve bağcıkları ayrı ayrı temizleyebilirsin. Bağcıklar eğer beyaz renkteyse elinde veya makinede beyazlarla birlikte yıkayabilirsin. Bu sayede bağcıklarımız da ayakkabılarımız gibi tertemiz olacaktır. Ayakkabıları temizlemeden önce güzel bir ön temizleme yapmanızı tavsiye ederiz. Bir ıslak mendil yardımıyla kolaylıkla ön temizleme yapabilirsiniz.

Beyaz Spor Ayakkabı Diş Macunuyla Nasıl Temizlenir?

Diş macunu ve diş fırçasıyla ayakkabılarınızı artık tertemiz yapabileceksiniz. Özellikle beyaz spor ayakkabıları diş macunuyla oldukça kolay bir şekilde temizleniyor.

Diş macunuyla spor ayakkabısı temizlemek için gereken malzemeler:

 • Diş macunu (beyaz renkli)
 • Diş fırçası (eskimiş)
 • Bez (nemli)

Diş macunuyla spor ayakkabısı temizlemek için yapılması gerekenler:

 1. Diş fırçasını (eskimiş) birazcık ıslatın. Diş macununu (beyaz renkli) diş fırçasının üzerine sürün. Ayakkabımızın gözümüze kestirdiğimiz eskimiş, kalıcı kir veya renginin atmış olan bölümlerine sürünüz. Önemli olan kısımlardan birisi ayakkabıyı nazikçe temizlemek olacaktır.
 2. Ayakkabıyı temizledikten sonra bezimiz ile ayakkabıyı silmeniz. Bu sayede ayakkabılar tertemiz olacaktır.
 3. Gördünüz mü oldukça basit, burada yapmamız diğer önemli şeylerden birisi diş macununu tekrardan ağzımız için kullanmamamız olacaktır.

Beyaz Spor Ayakkabı Beyaz Sirkeyle Nasıl Temizlenir?

Genellikle ev temizliğinde kullanılan ürünlerden birisidir. Fakat salata vb. yerlerde de kendini göstermektedir. Beyaz sirke ile spor ayakkabı temizlemek te mümkün.

Beyaz sirkeyle beyaz spor ayakkabı temizlemek için gereken malzemeler:

 • Beyaz sirke
 • Nemli bez

Beyaz sirkeyle beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir?

 1. Beyaz spor ayakkabımızı nemli bez ile ön temizliğe tutuyor. Üzerindeki çamur, toz vb. kirleri temizliyoruz.
 2. Sonrasında farklı bir bez alın ve bezi beyaz sirkeye bulayın. Ardından ayakkabıyı detaylı bir şekilde sirkeli bezle temizleyin.
 3. Ardından ayakkabıları kurutma amacıyla havadar bir alana bırakın. Oldukça pratik bir şekilde beyaz ayakkabınızın kirinden kurtulacaksınız.

Beyaz Spor Ayakkabı Deterjanla Nasıl Temizlenir?

Herkesin evinde bulaşık deterjanı bulunuyor. Bu yüzden dışarı gidip malzeme almana da gerek kalmayacak. Bulunmuyorsa da maalesef gidip alman gerekecek. Çoğu lekeyi gideren deterjan beyaz spor ayakkabılarımızdaki kir ve lekeyi de giderecek.

Deterjanla beyaz spor ayakkabı temizlemek için gereken malzemeler:

 • Bulaşık deterjanı
 • Bulaşık süngeri

Deterjanla beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir?

 1. Süngere deterjanı sıkın ve köpürtün. Bir kap su işinizi görecektir. Tek ayakkabıyı güzelce yıkadıktan sonra diğer teke de geçebilirsiniz ama yanınızdaki bir kap suda süngeri iyice temizleyin.
 2. Ayakkabıyı deterjanla yıkadıktan sonra , deterjan kalıntıları görebilirsiniz. Bu yüzden süngeri su ile güzelce temizleyin ve deterjan kalıntılarını da ortadan kaldırın. Ayakkabı kuruduktan sonra giyebilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.