Biftek Nasıl Pişirilir?

08.03.2022
869
Biftek Nasıl Pişirilir?

Biftek Nasıl Pişirilir?, Açık renkli ve sıkı dokulu bir et seçmeniz oldukça önemlidir. Yağ ve sinir oranına göre biftek az pişmiş seviliyorsa kalın kıyılmalıdır. Eğer çok pişmiş seviyorsanız normal olarak ince kıymalısınız. Bu bilgilerle oldukça lezzetli biftekler pişirebilirsiniz.

Biftek Nasıl Pişirilir?

Eğer iyi bir biftek pişirmek istiyorsanız birden fazla pişirme yöntemi olduğunu bilmelisiniz. Türüne veya hangi kısımdan alındığına bağlı pişirme yöntemleri değişiklik göstermektedir. Etlerin kalınlığı isteğe göre dilimlendiğinde marine etmelisiniz. Kekik, karabiber, zeytinyağı soğan benzeri malzemelerle marine edip buzdolabına bırakmalısınız. Her ette olduğu gibi bu ette de oda sıcaklığına ulaştığında pişirilmelidir. Yumuşaklık ve suyu kaybolmamalıdır. Bu yüzden mühürleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Biftek döküm bir tavada pişirilmelidir. Tavayı önceden ısıtmış olmanız oldukça önemlidir. Tavada pişirildikten sonra ise fırında pişirilmelidir. Fırında 4-5 dakika daha pişirildiğinde bifteği kolayla kesebilirsiniz. Çoğu ette pişirmeden önce tuz kullanılırken biftekte tuz pişirildikten sonra kullanılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.