Billur Nasıl Pişirilir?

08.03.2022
1.520
Billur Nasıl Pişirilir?

Billur Nasıl Pişirilir?, Bütün sakatat çeşitleri gibi billur da kolesterol’e sahiptir. İleri yaşta olan kişilerin dikkatli bir şekilde tüketmesini tavsiye etmekteyiz. Zannettiğiniz kadar besin değerine ulaşmamıştır. En düşük kaloriye sahip sakatatlardandır.

Billur Nasıl Pişirilir?

Çok fazla pişirme yöntemine sahiptir. Başta gelen pişirme yöntemlerinden birisi ızgara yöntemidir. Zarları soyulup yıkanan billurlar, kurulanınca ince bir şekilde kıyılır. Marine edilerek yani, zeytinyağı, pul biber ve kekik ile marinasyon işleminden geçirildikten sonra ızgara yöntemi ile pişirilmektedir. Billur tava da oldukça lezzetlidir. Billurları küp küp kıydıktan sonra tereyağında çok koyu olmayan kahverengiye dönene kadar pişirilir. Tavaya eklenmeden önce pul biber, karabiber ve kekik serperseniz lezzetine lezzet katarsınız. Billur pişirme yöntemlerinden bir diğeri ise güveç yöntemidir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.