Bonfile Nasıl Pişirilir?

08.03.2022
437
Bonfile Nasıl Pişirilir?

Bonfile Nasıl Pişirilir?, Antrikottan daha yumuşak bir ettir. Sağ ve sol tarafında olarak 2 tane bonfile bulunmaktadır. 2,5 kilograma denk gelmektedir. Çok çalışan bir bölge olduğu için kas oranı yüksek yağ oranı düşük bir ettir. Genellikle orta pişmiş az da olsa az pişmiş tercih edilmektedir. Damak zevkine göre değişmektedir. Pek çok farklı çeşidi Fransa bölgesinde yapılmaktadır.

Bonfile Nasıl Pişirilir?

Oda sıcaklığında 9-10 dakika dinlendirdikten sonra pişirmelisiniz. Üzerine zeytinyağı ve karabiber serpilir. 1 tutam tuz eklin ve diğer kısma da aynı işlemi gerçekleştirmelisiniz. Pişirilecek tava önceden ısıtılır. Bonfile yağlama işleminden geçtiği için tavaya ilave yağ dökmeniz gerekmemektedir. Bonfileleri birbirine değmeden yerleştirip pişirmelisiniz.  Yukarda yapılan baharatlama işlemi ile mangalda da pişirilebilmektedir.

Bonfileler piştikten sonra kendi buharında pişme yöntemiyle daha yumuşak bir ete ulaşabilirsiniz. Tereyağı eritip etlerin üzerine ilave ederek daha lezzetli bir ete ulaşabilirsiniz. Bonfileleri pişirdiğiniz yağın içerisine soya sosu eklerseniz piştikten sonra sos olarak ilave edebilirsiniz. Eğer bonfilelerin gerçekten lezzetini almak istiyorsanız iç kısmının pembe kalmasına dikkat etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.