Bütün Tavuk Nasıl Bağlanır

29.01.2021
939
Bütün Tavuk Nasıl Bağlanır

Bütün Tavuk Nasıl Bağlanır, Bütün tavuk davet yemeklerinin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Nar gibi kızaran bir tavuk ile bütün misafirlerinizi etkilemek isteyebilirsiniz. Tavuğu bağlamak lezzeti açısından çok önemli bir noktadır. Peki tavuğun nasıl bağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

İnsan sağlığına bugüne kadar oldukça yararı olan tavuk bir protein kaynağıdır. Tavuğu bütün bir şekilde pişirmek istediğinizde bazı uygulamanız gereken şeyler vardır. Birisi de tavuğu bağlamak. Tavuğu mutfak ipi ile bağladığınızda kafesleme tekniği olarak adlandırılan tekniği uygulamış olursunuz. Kafesleme tekniği ile muhteşem bir şekilde, tavuğu pişirebilirsiniz. Teknik sayesinde tavuk birbirine çok yakın olur ve eşit bir şekilde pişebilir. Kafesleme tekniği sayesinde kanat uçlarının yanmasına engel olabilirsiniz. Ve pişirdiğiniz tavuğun daha ilgi çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bütün Tavuk Nasıl Bağlanır

Öncelikle tavuğu yıkayın, tavuğun hem dışını hem de içini güzel bir şekilde yıkayın. Peçete yardımıyla kurulayıp, tepsinin içerisine yerleştirin.

Tavuğa istediğiniz bir şekilde, ikiye böldüğünüz soğan, limon, portakal ile doldurabilirsiniz. İsterseniz, narenciye veya baharatlarda koyabilirsiniz. Bağladıktan sonra içerisine hiçbir şey koyulamaz.

  1. Tavuğun kanatlarını, tavuğun ayaklarına gelecek şekilde sokun. Mutfakta kullanılacak, kalın ve yanmayacak bir ip hazırlayın.
  2. Bağlamak için tavuğun arka kısmını kendinize çevirin. Tavuğun arkasını ve butlarının ucunu alıp orta kısımda bir düğüm oluşturun. Sonrasında bütün kenarlardan ipi geçirip, tavuğu çevirin, kanatların altından ipi dolayarak tavuğun orta kısmına bir düğüm daha atın.
  3. Son olarak, tavuğu çevirip, kanatların altında bir düğüm daha atın. Bağlama işlemi bitmiştir. İpin çok sıkılmamasına özen gösterin.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.