Çamaşır Suyu Lekesi Çıkartmanın Kolay Yolu

29.01.2021
707
Çamaşır Suyu Lekesi Çıkartmanın Kolay Yolu

Çamaşır Suyu Lekesi Çıkartmanın Kolay Yolu, Temizlik ve hijyen adı altında en sevilen şeylerden birisi çamaşır suyudur. Bütün kirleri ve mikropları yok etme üzerine kullanılan çamaşır suyunu kullanırken bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Eğer dikkatli kullanılmazsa, kıyafetlerimize veya herhangi bir yere geldiğinde iz bırakabiliyor. Bugün sizlere o izi, lekeyi nasıl çıkarabilirsiniz ondan bahsedeceğiz. Eğer aklınızda “Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?” ” Çamaşır suyu lekesini nasıl çıkarırım?” gibi sorular var ise bugün o soruların cevabını alacaksınız.

Ev temizliği konusunda, çamaşır suyu ilk akla gelen isimlerden. Çamaşır suyu en etkili ve en kullanışlı temizlik malzemesi olduğu için çok seviyoruz. Yani olmazsa olmazlarımızdan birisi diyebiliriz. Temizliği takıntı haline getirmiş kişilerin çamaşır suyu olmadan yapamadığını biliyoruz. Bizlerce de çamaşır suyu en güvenilir temizlik ürünlerinden birisidir. Her yeri, her köşeyi çok güzel temizleyebilirsiniz çamaşır suyuyla, fakat bu kadar sık kullanımın bazı kötü sonuçları da oluyor. Doğal olarak her şeyin sık kullanımının bir sonucu vardır. Temizlik yaparken farkında olmadan üzerimize döktüğümüz, damlayan çamaşır suyu lekesini nasıl çıkarabilirsiniz onu göstereceğiz. Koltuk kumaşına, halıya bulaşan çamaşır suyu lekesini çıkarmak için yazımıza alalım.

Çamaşır Suyu Lekesi Çıkartmanın Kolay Yolu

Korkulu rüya haline gelen çamaşır suyu lekesini bu adımlarla çok kolay bir şekilde çıkarabileceksiniz. Adımları doğru bir şekilde takip etmeyi unutmayın. Kıyafetinize, halınıza, koltuk kumaşına, eşyalarınıza bulaşan çamaşır suyunu bu adımlarla çıkarabilirsiniz:

  1. Bir kabın içerisine az miktarda metil alkol koyun, eldiven ve maske takmayı unutmayın.
  2. Pamuğa metil alkolü değdirin, lekeli olan bölgeye sürün.
  3. Tüm lekeli alana metil alkol sürüldüğünde, 1 gece bekletmeniz gerekecek.
  4. Ertesi gün düşük ısıda çamaşır makinenizde lekeli olan kısmı yıkayın.
  5. Koltuk ve kumaş için ise düşük ısılı bir suya bezi değdirin. Ve halının üzerinden o bez ile geçin.
  6. Bu sayede istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.