Cappucino Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
577
Cappucino Nasıl Hazırlanır?

Cappucino Nasıl Hazırlanır?, Cappucino yoğun köpük ve yumuşak içime sahip olan ve diğer kahve çeşitleri gibi İtalyanlar tarafından keşfedilip dünyaya yayılan içeceklerden birisidir.

Cappucino Nasıl Hazırlanır?

Bu kahveyi hazırlamak için süt kreması, süt ve Espressoya ihtiyacınız vardır. Ancak bu içeceği hazırlarken oranlar oldukça önemlidir. Kaliteli bir cappucino için bütün bileşenler eşit ölçüde kullanılmalıdır. Hazırlama aşamasında fincanın içerisine birer ölçek olacak şekilde Espresso ve ardından kremalandırılmış sıcak süt eklenmelidir. Hazırlanan bu karışımın üzerine kaşık yardımıyla bir ölçek süt eklendiğinde Cappucinonuz hazırdır. Bu içeceği hazırlarken süt miktarını arttırmanız sonucu elde edilen içecek Islak Cappucino veya Cappucino Chiaro olarak isimlendirilir. Tam aksi olacak şekilde yani daha az süt eklerseniz Kuru Cappucino bir diğer adı ile Cappucino Scurao elde etmiş olursunuz.

Cappucino Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Yukarda da bahsetmiş olduğumuz gibi iyi bir Cappucinonun sırrı içeriklerin eşit bir oranla karıştırılmasıdır. Tüm malzemeler 30’ar mililitre olacak şekilde kullanılmalıdır. Aynı zamanda Cappucinonun üzerine eklenen köpük oldukça önem arz etmektedir. Yağlı süt tercih edilmesi, sütün sıcak buhar veren köpürtme çubuğuyla yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılıp köpürtülmesi iyi bir süt köpüğü ve Cappucino için gereklidir.

Cappucino Sunumu Nasıl Yapılır?

Hazırlamış olduğunuz Cappucinonun üzerine damak zevkinize göre kakao, çikolata sosu, rendelenmiş çikolata, çikolata tozu veya tarçın ekleyebilirsiniz. Bu sayede sunumu daha hoş bir Cappucino elde edeceksiniz. Aynı zamanda Cappucinonun yanında ona en güzel eşlik eden yiyeceklerden birisi olan kurabiye verilmesi tavsiye edilir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.