Cheshire Peyniri Nasıl Yapılır?

12.06.2021
628
Cheshire Peyniri Nasıl Yapılır?

Cheshire Peyniri Nasıl Yapılır?, Cheshire peyniri dağılgan ve yoğun bir yapıya sahiptir. Bir, İngiliz peyniri olan Cheshire ismini üretildiği bölgeden almaktadır. Bilinen en eski İngiliz peynirlerinden birisi olan Cheshire, 12. Yüzyılda, Romalı kuşatmacılar tarafından getirilmiştir. Popüleritesini uzun süredir koruyan Cheshire, İngilterede de en çok satılan ufalanan formda olan peynirlerdendir.

Cheshire Peyniri Nasıl Yapılır?

Bu peynir genellikle pastörize edilen inek sütünden yapılır. Üretiminin ardından 1-2 ay beklemesi yeterli olmasına rağmen daha yoğun bir tat için 4-9 ay arasında olgunlaşma süresi olabilmektedir. Cheshire yoğun ufalanan tuzlu bir tada sahiptir. Tat ve isminden dolayı Cheddar peyniriyle karıştırılan bu peynir Cheddardan çok daha fazla özelliklere sahiptir.

Cheshire Peyniri Nasıl Tüketilir?

Bu peynir pişirilmek için oldukça uygundur. Aynı zamanda kolaylıkla eridiğinden ötürü birçok sos ve yemeğin içerisinde yer alır. Tuzu az olan cheshire peyniri kuruyemiş, meyve sebzelerin yanında servis edilir ve beyaz şarap ile iyi gitmektedir. Soğan, tereyağı, ekmek ve ale ile beraber kesilebilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.