Ciltteki Gözeneklerden Arınmanın Kolay Yolları

15.07.2021
726
Ciltteki Gözeneklerden Arınmanın Kolay Yolları

Ciltteki Gözeneklerden Arınmanın Kolay Yolları, Günlük yaşamda makyaj yapmayan insanlarda bile havada bulunan organik ve inorganik maddeler ciltdeki gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. Her ne kadar göremeyeceğimiz büyüklükte olsa da zamanla büyür ve siyah nokta ya da sivilce haline dönüşebilir. Basit birkaç ev yapımı maske ile siyah gözeneklerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ciltteki Gözeneklerden Arınmanın Kolay Yolları

1- Yumurta Akı ile Siyah Noktalara Elveda

Yumurta akı içerisinde pek çok vitamin ve mineral bulunmakta. Bu vitamin ve mineraller siyah noktaları gidermenin yanısıra ciltdeki kırışıklıklara da yüksek oranda engel oluyor. Uygulaması da aynen şu şekilde: Öncelikle yumurtanın beyazı ile sarısını ayırıp beyaz kısmını çırpabileceğiniz bir kasenin içine dökün. Daha sonra max iki çay kaşığı su ile köpürünceye kadar çırpın. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı cildinizde uygulamak istediğimiz bölgeye yavaşça sürün. Son olarak iyice kuruduğundan emin olduktan sonra soğuk su ile durulayın.

2- Elma Sirkesi ile Cildinizdeki Siyah Noktalardan Kurtulun

Doğal elma sirkesi ile hem cildinizdeki fazla yağlardan hem de tıkalı gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte cildinizdeki sivilce oluşumu da ciddi oranda azalacaktır. Doğal elma sirkesini cildinize uygulamadan önce için içerisine bir miktar su ilave edin ve pamuk vasıtasıyla cildinize uygulayın ve daha sonra bir kaç dakika bekleyin. İşlemi uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.

3- Siyah Nokta İçin Maydanoz Maskesi

5 yada 6 ince maydanozu dalını güzel iyice bir yıkayın. Yıkadığınız maydanoz dallarını sıcak suyun içerisine atın. Daha sonra su soğuyuncaya kadar bekleyin. İyice soğuduktan sonra temiz bir bezi maydanozlu suya batırın ve cildinize masaj yapar bir biçimde uygulayın. Düzenli olarak her gün bu işlemi cildinize uyguladığınızda kısa sürede cildinizdeki olumlu sonucu göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.