Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar

22.07.2021
1.027
Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar

Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar, Bu yazımızda çocuğunuzla oynayabileceğiniz, çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak birkaç oyun önerisinde bulunduk. Bu oyunları arkadaşlarıyla veya sizlerle oynayabilir. Burada öğrenebileceğiniz birden fazla oyun var. Eğer çocuğunuzu mutlu etmek veya meşgul etmek istiyorsanız buradaki oyunlar tavsiyemizdir.

Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar

Evcilik

Evcilik oyunu, çocuklarınızın karakterlerini geliştirmesi için önemli oyunlardan biridir. Bu oyunda bir rol modeli ve gerektirdiği görevleri benimsemek; çocukların katkı sağlar.

Renkleri Öğrenme Oyunu

Bu oyun sayesinde renkleri çocuklarınıza kolayca ve eğlenceli bir şekilde öğretebilirsiniz. Bu etkinlik aynı zamanda çocuğunuzun görsel zekasını geliştirmesinde oldukça etkilidir. Bu oyunu oynarken renkli kalemler, renkli kağıtlar ve farklı renklerde çeşitli oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Renkli kağıtları yan yana dizin. Çocuğunuzun elindeki renkli kalemleri aynı renkteki kağıtlarla eşleştirmesini isteyin. Oyunu oynarken renklerin isimlerini de söylemeyi unutmayın

Hayvanları Tanıma Oyunu

Oyuncak hayvanlar ile çocuklarınızın hayvanları tanımasını, öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncak hayvanları bir yerde toplayıp oyuncaktan bir hayvanat bahçesi yaratabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla bütün hepsini çocuklarınıza tanıtın. Seçtiğiniz hayvanın sesini ve hareketlerini taklit edin. Böylece çocuklarınız görsel ve işitsel açıdan bütün hayvanları ve özelliklerini öğrenecektir.

Yapboz

Çocuklarınızın yaşına uyumlu bir yapboz alarak, çocuklarınız ve ailenizle eğlenceli zamanlar yaratabilirsiniz. Bu oyunu bütün aile bireylerinin bulunduğu bir esnada oynamak, aile içerisindeki bağları da önemli ölçüde geliştirir.

Boyama

Boyama yapmak, her zaman çocukları çeken bir oyundur. Boş karton kutuları boyamasını isteyebilirsiniz. Örneğin; tuvalet kağıdının karton kısmını hayal ettiği gibi boyamasını isteyin. Daha sonra onu dürbün gibi kullanabileceğini belirtin.

Top Yakalama Oyunu

Çocuğunuzun el becerilerinin ve reflekslerinin gelişmesi için yarar sağlayabilecek bu etkinlik için sadece bir adet topa ihtiyacınız var. İlk başlarda çocuğunuz ile aranızda kısa bir mesafe koyun ve topu size atmasını isteyin. Ve daha sonra siz de topu yavaşça ve çocuğunuzun tutabileceği bir şekilde ona doğru atın. Her başarılı atışında ve yakalayışında aranızdaki uzaklığı biraz daha arttırın.

Kule Yapma Oyunu

Küçük yaştaki çocuğunuz,  legolar ile kule yapabilir. İlk başta nasıl yapılacağını sabırlı ve basit bir şekilde öğrenmesini sağlayın. Daha sonra gösterdiğiniz şekilde kuleyi yapmasını veya tamamlamasını isteyin. Bu etkinlik, çocuğunuzun el ve motor becerilerinin arttıracaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.