Çörek Otu Yağı Nelerde Kullanılır?

13.02.2021
747
Çörek Otu Yağı Nelerde Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Nelerde Kullanılır?, Çörek otu yağı bir çeşit bitkisel destek olarak kullanılabilmektedir. Cilde saça ve vücuda verdiği destek oldukça fazladır. Ağızdan alınarak tüketilebilen çörek otu yağını farklı şekillerde de kullanabilmeniz mümkün. Gelin bakalım çörek otu yağını nerelerde, nelerde kullanabiliyormuşuz.

Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nelerde Kullanılır?

Çörek otu yağını tüketmek herkes için kolay olmayabilir. Kendine has keskin bir aromaya sahip olan bu tohumlardan evde yağ elde edebilmeniz mümkün. İlk olarak bir tatlı kaşığı kadar çörek otunu, havanda ezdikten sonra su yardımı ile yutup çörek otu yağı ihtimalini karşılayabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Havanda ezmiş olduğunuz çörek otunu tek seferlik hazırlamalı ve bekletmeden tüketmelisiniz. Çörek otunu bir kase yoğurda karıştırıp akşamdan bekletirseniz güne sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Yumuşayan çörek otu tohumlarını tüketmeniz daha kolay olacaktır. Dilerseniz çörek otu yağını, beyaz peynir üzerine, salataların üzerine ilave ederek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda rendelemiş olduğunuz meyvelerin üzerine de katabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.