Dana Bacon Nasıl Tüketilir

08.03.2022
818
Dana Bacon Nasıl Tüketilir

Dana Bacon Nasıl Tüketilir, Karın, döş kısmından yapılmaktadır. Tuzda bekletilip tütsülenerek üretilmektedir. Çemensiz bir pastırma ürünüdür. Domuz etinden üretilmektedir. Domuz ürünü olarak bilinmektedir. Ülkemizde ise dana etinden üretilmektedir. Dana bacon olarak bilinmektedir.

Dana Bacon Nasıl Tüketilir

Genellikle kahvaltıda tüketilmektedir. Kendi yağında oldukça kolay bir şekilde pişmektedir. Üzerine yumurta kırarak bacon’lu yumurta yapabilmektesiniz. Amerikan ve İngiliz kültürünün en sevilen kahvaltılığıdır. Türkiye’de salam, pastırmayla kıyaslanacak bir ürün değildir. Bacon ülkemizde pek bilinmemektedir. Marketlerde ambalajlı olarak bulunur. Atıştırmalık veya meze olarak tercih edilmektedir. Pizza çeşitlerinde karşınıza çıkmaktadır. Sandviç vb. ürünlerde sıklıkla görebilmekteyiz. Hamburgerlerde köftenin üzerinde görülmektedir. Oldukça lezzetlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.