Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar veriyor mu?

20.10.2021
461
Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar veriyor mu?

Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar veriyor mu?, Günümüzde temizlik ve sağlığın hedeflerinden biri olan ışıl ışıl dişler, özgüven artışı sağladığı gibi kozmetik bir görünümün de sebeplerinden biri haline gelmiş durumda. Günlük yaşantımızda yediğimiz yemekten tutun da içtiğimiz içecekler, ilaçlara kadar dişlerimizin sararmasına ve ağız sağlığımızın olumsuz etkilenmesinde büyük bir rol oynuyor.

Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar veriyor mu?

Bu sararmalar ise diş beyazlatma işlemleriyle giderilebiliyor. Diş beyazlatma işlemlerinin yanlış merkezlerde yanlış tekniklerle gerektiği gibi yapılmaması durumunda dişlerde kalıcı hasarlar bırakılabiliyor. Bu da maalesef ki hem eski dişlerimize bir daha kavuşamayacağımız hem de ciddi diş ve ağız problemleri yaşayabileceğimiz anlamına geliyor. Gelin konuyu yakından inceleyelim;

Diş beyazlatma işlemleri farklı yöntem ve yollarla birçok merkezde yapılıyor. Her hastanın durumuna göre diş beyazlatma işlemi değişiyor. Lazer beyazlatma, çoklu veya tek beyazlatma gibi çeşitlilik gösterebiliyor. Diş doktorları himayesi altında yapılan diş beyazlatmanın bir zararı olmuyor. Ancak beyazlatma işlemlerinden sonra dişlerde duyarlılık, ağrı, diş etlerinde ağrı, havaya ve sıcak-soğuk içeceklere karşı duyarlılık olabiliyor. Bu kontrollerden sonra bu duyarlılıkların en fazla 2 gün içerisinde geçtiği söyleniyor.

Sosyal medyada doğal yolla diş beyazlatma prosedürleri gibi birçok ürün satışı yapılıyor. Bitkisel ilaçlar ve tonlarca beyazlatma formülleri halka sunuluyor. Ancak bu ürünlerin diş beyazlatma üzerinde kalıcı veya geçici hiç bir etkisi yok. Bu maddeler ve ilaçlar sadece dişler üzerinde kalıcı hasarlar ve duyarlılıklar bırakır. Diş beyazlatmaya bir faydası yoktur.

Doğru ve güvenilir merkezleri seçip, araştırıp diş beyazlatma işleminizi doğru usül ve tekniklerle yaptırmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.