Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın

16.07.2021
561
Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın

Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın, İnsanlar (özellikle kadınlar) saçlarının daha güzel görünmesi için farklı boyalar kullanıyor. Fakat saç açıcılar veya boyalar, saçı güzelleştirmek yerine daha çok yıpratmaktadır. Doğal yollar ile bunu yapmak hem maddi hem de sağlık açısından daha elverişli. Her evde bulunan basit malzemelerle bunu yapmak mümkün.

Doğal Yollarla Saç Renginizi Açın

Limon ile saç nasıl açılır?

Limon saç rengini açmak için kullanılan önemli bir malzemedir. Bir saç spreyinin içine bir miktar limonun suyunu dökün ve geri kalanını su ile ağzını kapatabileceğiniz bir kaba doldurun. Daha sonra bir süre çalkalayıp saçlarınıza yavaşça uygulayın. Gün ışığında 120 dakika bekletin ancak bu işlemi yaparken saç diplerinize uygulamamaya dikkat edin. Aksi takdirde saç diplerine sürülen limon, gün ışığı altında derinize zarar verip kabarmasına neden olur.

NOT: Karışımın saçlarınızı kurutmasını önlemek için uygulamadan önce ve sonra saçlarınızı kremlemeniz şiddetle tavsiye edilir

Zeytinyağı ile saç nasıl açılır?

Zeytinyağı saçlarınızı besleyebilen bir bakım malzemesidir. Zeytinyağını saçlarınıza bir miktar sürüp gün ışığı altında bekletin. Bekledikten sonra normal miktarda su ile yıkayın. Ardından etkisini parlak saçlarınızda göreceksiniz.

Bal ile saç nasıl açılır?

Evet, yapışkan bir dokusu olan bal malzememizi saçlara uygulanması ve durulaması ne kadar da zor gözükse, nemli saçlara uygulamanız bu sorunu ortadan kaldırır. Daha kolay bir yöntem isterseniz eğer balı, limon ve su ile karıştırıp sprey şeklinde saçınıza uygulayabilirsiniz.

Papatya çayı ile saç nasıl açılır?

Öncelikle papatya çayını kaynatın ve saçlarınızı kremleyin. Kaynattığınız papatya çayını, kremli saçlarınıza sürün. Daha sonra saçlarınızı gün ışığında 30 dakika bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.