Döş Nasıl Tüketilir?

08.03.2022
764
Döş Nasıl Tüketilir?

Döş Nasıl Tüketilir?, Yumuşak bir yapıdadır. Göğüs eti olarak bilinmektedir. Orta yağlı etler sınıfına girmektedir. Kıyma üretiminde kullanılmaktadır. Kızartma ve haşlama yapılmaktadır. Hem büyükbaş hem küçükbaş hayvanlarda göğsün yukarısından aynı zamanda ön bölgelerinden alınmaktadır. Kemikli et olarak bilinmektedir. Oldukça lezzetli bir et türüdür. Hamburger, sucuk ve köfte gibi yemeklerde kullanılmaktadır.

Döş Nasıl Tüketilir?

Kaburga ya da döş kısmı olarak adlandırılmaktadır. Kendi yağını içinde barındırması sayesinde lezzetli bir kıyma elde edilmektedir. Etli yemeklere yağ eklenmekteyken etin %9’unun yağlı olması yeterli olmaktadır. Köfte yapabilmek için %19 yağ içermelidir. Mangalda pişirilmesi için dinlendirilmesi gerekmektedir. Çünkü lifli bir yapıya sahiptir. Köfte yapılacaksa içerisine fazla ekmek koyulmaması gerekmektedir. Aynı zamanda baharatını iyi ayarlamanız gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.