Ebegümeci Çayı Nasıl Demlenir?

18.02.2021
188
Ebegümeci Çayı Nasıl Demlenir?

Ebegümeci Çayı Nasıl Demlenir?, Ebegümeci kilo kaybını destekleyip, metabolizmayı hızlandıran bitkilerdendir. Bunun yanı sıra ruh halinde sağladığı iyileştirmeler yüzünden uzmanların tavsiye ettiği bir bitkidir. Bu çayın içerisinde C vitamini ile beraber, bolca mineral ve antioksidan bulunmaktadır. Formunu korumak isteyenler için iyi bir seçim olan ebegümeci çayını hazırlamak oldukça kolaydır. Yazımızın devamında ebegümeci çayının hazırlanışından bahsettik.

Ebegümeci Çayı Nasıl Demlenir?

Ebegümeci çayını hazırlamak için ocağınıza kaynamak üzere bir tencere suyu alın. Bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş ebegümeci çiçeği işinizi görecektir. Kaynar suya eklediğiniz çiçekleri demlenmeye bırakın. Çiçek miktarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ne kadar koyu bir çay istediğinize göre değişebilecektir. Ebegümeci çayı kafein içermediğinden dolayı da iyi bir seçenektir. Eğer kafeinsiz çaylardan hoşlanıyorsanız, ebegümeci çayını kesinlikle denemelisiniz.

Kaynamış olan suyunuzu porselen demliğinize aktarın, sonrasında koyu bir renk alıncaya kadar demleyin. Bu süreç yaklaşık beş dakika alacaktır. Bu çay keskin bir tada sahip olduğu için tadını daha etkili kılmak için beş dakika daha demleyebilirsiniz. Hazır olan çayınızı süzgeçten geçirdikten sonra afiyetle içebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.