Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?

18.02.2021
428
Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?

Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?, Birçok hastalığın tedavisine yardımcı olan ekinezya çayı, ekinezya bitkisinin kök, çiçek ve yaprak kısımlarından elde edilir. Özellikle, Amerika’da oldukça popüler olan bu bitki kıtada yaygın olarak tüketilmektedir. Şifalı etkilere sahip olduğu için insanların geçmişinden itibaren ekinezya bitkisinden faydalanılmaktadır. İsmini görüntüsünden alan bu bitki, Yunanca’da dikenli kirpi anlamına gelen ekinoz kelimesinden gelmektedir. Ekinezya, papatyagiller familyasına aittir ve koni çiçeği, kirpi çiçeği, tarak çiçeği ve kırmızı ay çiçeği isimleri ile de anılır.

Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?

  • Ekinezya çayı, iltihap söktürücü bir özelliğe sahiptir. Bu sayede solunum sorunlarına iyi gelir ve solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonların atlatılmasında yardımcıdır.
  • Eklem ve kas ağrılarına çözüm olabilen bu bitki migren ağrılarının hafifletilmesinde yardımcı bitkilerdendir.
  • Anti inflamatuar özelliğe sahip olan ekinezya çayı iltihaba karşı savaşmaktadır.
  • İçerisinde yüksek miktarda antioksidan barındırır. Bu sayede bağışıklık sistemini desteklerken hastalıklara karşı vücudun direncini yükseltir.
  • Vücutta biriken toksin ve fazla suyun dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Ekinezya iye, sinüzit, grip, nezle ve kulak enfeksiyonları gibi çeşitli enfeksiyolara iyi gelmektedir.
  • İçerisinde kalsiyum, demir, sodyum ve magnezyum gibi minerallerle beraber B vitamini, A vitamini ve E vitamini barındırmaktır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılar.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.