Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir?

30.01.2021
1.448
Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir?

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir?, Ülkemizde hemen hemen her bölgede yaşayan bir balık türüdür eşkina. Kuzey Ege, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde, ekşinaya bol bol rastlayabiliriz. Genellikle kayalık ve yosunlu bölgelerde bulabilirsiniz. Lezzetli ve beyaz etli bir balıktır. Levrek ile aynı aileden gelen eşkina balığı, sürü halinde gezer. Fakat çok fazla göç etmeyen bir balıktır. Büyüdüğünde 34 kilograma, 30 ila 50 santimetre uzunluğa kadar ulaşabilir. Büyük bir balıktır. Zıpkınla yakalanabilen eşkina balığı, olta avcılığı ile da yakalanabilir. Eşkinanın av yasağı bulunur, belirli bir kota halinde avlanılanabilir. Ticari açıdan oldukça değerli ve balıkçılarda kolaylıkla bulunabilen bir balıktır. Diğer adları taş levreği, kaya levreği ve taş balığı olarak bilinmektedir.

Eşkina balığının faydalarını bilmiyorsanız, buradan; Eşkina Balığının Faydaları Nelerdir? öğrenebilirsiniz.

Eşkina Balığı Nasıl Pişirilir?

Aslında her türlü pişirilmeye uygundur. Levreğe uygulanan bütün pişirme yöntemleri eşkinaya da uygulanabilir. Buğulaması, ızgarası, tavası ve pilakisi yapılabilir. Her tür fırında pişirme usulüne uygundur. Eğer isterseniz gri ve beyaz etli bir balık olmasından dolayı çorbasını da yapabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.