Eşkina Balığı Taşının Faydaları Nelerdir?

30.01.2021
1.589
Eşkina Balığı Taşının Faydaları Nelerdir?

Eşkina Balığı Taşının Faydaları Nelerdir?, Kötek balıkları olarak bilinen eşkina, Karadenizli balıkçıların ağlarına takılmaktadır. Gözlerinin arka kısmında sol ve sağ tarafta beyaz taşlar bulunduğu belirtiliyor. Eşkina balığı Balıkçıların adlandırılması ile şu şekildedir Mavruşgil, Minekop ve Eşkina olarak adlandırılan bu isimli balıkların kafataslarının içerisinde beyaz taşlar, un kıvamına gelecek kadar dövülmelidir. Sonrasında limonla karıştırıp iki gün buzdolabında bekletmeniz gerekiyor. Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ile içildiğinde böbrek taşlarının düştüğü iddia ediliyor.

Eşkina balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, ” Eşkina balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Eşkina Balığı Taşının Faydaları Nelerdir?

Buluş bulan kişi tarafından şu şekilde bir demeç vermiştir. “Böbrek taşına balık taşının iyi geldiğini yaşlı bir amca sayesinde öğrenmiştim.” Bu dönemlerde doktorlar ve profesörler balık taşınj gelip aldıkları ve ilaç yaptıkları iddia ediliyor. Ben de amca sayesinde bu ilacı yapmayı öğrendim. Ve bu sayede çok fazla olumlu dönüş aldım.

Bu taşı hemen hemen bütün balıklarda bulabilirsiniz. Fakat eşkina da daha fazla rast geleceksiniz. Zaten sadece eşkinanın kafasındaki taşları ezip kullanmanızı öneririz.

Eşkina Balığı Taşının Böbrek Taşına Faydaları Nelerdir?

 • Birçok kişinin korkulu rüyası böbrek taşıdır. Eşkina balığı taşı ağrı, sancı oluşturan böbrek taşlarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Böbrek taşı şikayeti olan kişiler eşkina taşı kullanarak problemlerini çözdüklerini belirtmiştir. Yani böbrek taşına iyi geliyor diyebiliriz.
 • İlaçsız tedavi yöntemi olarak bilinen eşkina taşı balığı, gerçekten böbrek taşını eritiyor mu, gibi sorularınız olabilir.
 • Ağrı ve sancısız bir şekilde böbrek taşını düşürmek, size de rüya gibi gelebilir fakat taşı kullanmadan önce, biz yine de bir uzmana danışmanızı öneririz.

Eşkina Balığı Taşının Safra Kesesine Faydaları Nelerdir?

 • Safra kesesi rahatsızlıklarında da önerilen eşkina balığının taşının safra kesesine iyi geldiği bilinmektedir.
 • Eğer safra kesenizde bir taş varsa yani tanısı bir uzman tarafından konulduysa, eşkina taşı sayesinde safra kesenizde bulunan taşın size verdiği etkileri hafifletecektir.
 • Eşkine balığı taşı kullandığınızda, tükettiğinizde hastalıktan tamamen kurtulabileceğinizi zannedebilirsiniz fakat tamamen kurtarmayacaktır. Etkilerini hafifleterek süreci hızlandırmak da da yardımcı olacaktır.
 • Safra kesesinde taş varsa acil tıbbi müdahale gerekir. Taşlar safra kanallarını tıkayıp ciddi hastalıklara neden olabilmektedir. Dikkat etmenizi öneririz. Hiç bir uzmana danışmadan eşkine taşını denemenizi önermeyiz.

Eşkina balığı taşını nerede buluruz?

 • En başta eczanelerde ilaç kutusu içinde bulabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden alım yaparak Eşkina balığı taşına ulaşabilirsiniz.
 • Eğer etrafınızda balık ürünleri satan bir yer varsa o dükkanlarda da Eşkina balığı taşı bulunabilir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.