Espressino Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
669
Espressino Nasıl Hazırlanır?

Espressino Nasıl Hazırlanır?, Tatlı kahvelerden birisi olan Espressino çikolata ve kahvenin uyumundan doğan içeceklerden birisidir. Çikolata çeşitli kahvelerin hazırlanmasında büyük rol oynayan bir bileşendir. Pek çok farklı kahve türünde kahveleri tatlandırması, farklı bir boyut kazandırması için kullanılan çikolata, kahvelerin sunumunda süsleme amaçlı da tüketilmektedir.

Espressino Nasıl Hazırlanır?

Bu kahve için bardak seçimi geniş bir fincan ya da bardak şeklinde olmalıdır. Bu içeceği hazırlamadan önce tercih edeceğiniz fincanın içi çikolata ile kaplanmış olmalıdır. Tercih edilen çikolata miktarını kişinin damak zevkine göre ayarlamak mümkündür. Çikolata ile kaplama işleminden sonra bu içeceğin karakteristik özelliklerinden birisi olan fincanın dibini ince bir tabaka şeklinde kakao tozu ile kaplamak gerekir. Bu içecekte iki ölçek Espresso kullanılması gerekmektedir. Hazırlanmış olan bu Espressoyu, çikolata ve kakao ile kaplanan fincanınızın içerisine aktarmanız gerekmektedir. Son aşamada kremalandırmış olduğunuz sütü kahvenin içine ilave etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz servis amaçlı kremanın içini kakao tozu ile süsleyebilirsiniz.

Espressino Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bu kahve içerisinde bol miktarda çikolata barındırdığı için çikolata miktarı ve çeşidi doğru seçilmelidir. Kişinin damak zevkine göre bardağın iç kısmına ince çikolata şeritleri sürülebileceği gibi daha kalın bir şekilde çikolata ile kaplanabilmektedir. Eğer evinizde sıvı çikolata bulunmuyorsa kahvaltılık çikolata da bir diğer alternatif olabilir. Katı çikolata kullanmak isterseniz de öncesinde benmari usulü eritmeniz doğru olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.