Evde Jelibon Tarifi

Evde Jelibon Tarifi

Evde Jelibon Tarifi, miniklerin yüzünü güldürecek türden atıştırmalıklardan birisidir jelibon. Birçok farklı aroma renk ve şekilleriyle özellikle ilgisini çeker küçüklerin ve büyüklerin. Çocuklar özellikle sevdikleri atıştırmalıklar konusunda ısrarcı olabiliyorlar. Bu durum onların sağlıklı beslenmesinde ısrarcı olan ebeveynler için ise elbette ki zorlayıcı ve endişe verici bir durum haline bürünebiliyor. Fakat bu konuda yardımınıza kendi ellerinizle yapabileceğiniz daha sağlıklı ve güven verici alternatifler yetişmekte. Bu tariflerimizden birisi de haliyle çok sevilen jeliona şekersiz, koruyucusuz ve gerçek meyveden yapılan ev yapımı jelibon tarifimiz oluyor. Birçok farklı meyvenin suyu ile yapabileceğiniz bu jelibon tarifimizde kolayı da dilerseniz tercih edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Evde Jelibon Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • İki çay bardağı ananas suyu
  • 9 tatlı kaşığı agar agar tozu
  • İki çay bardağı üzüm suyu
  • Üç çay bardağı kola

Evde Jelibon Nasıl Yapılır?

  1. Üç ayrı minik sos tenceresini ocağa alın. Bu tencerelere iki çay bardağı ananas suyunu, üç çay bardağı kolayı, iki çay bardağı üzüm suyunu alın.
  2. Ananas suyuna iki tatlı kaşığı agar agar suyu ilave edin.
  3. Kolalı tencereye 5 tatlı kaşığı agar agar tozu ilave edin.
  4. Üzüm sulu tencereye 3 tatlı kaşığı agar agar tozu ilave edin.
  5. Bu tencereleri kaynama eşiğine gelene dek karıştırın. Kaynamadan ocaktan alıp kalıplara doldurun.
  6. Oda sıcaklığına eriştiklerinde jelibonları 1,5-2 saatliğine buzdolabına alın ve servis edin.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.