Fasulyenin Yanına Ne Gider?

30.04.2022
1.141
Fasulyenin Yanına Ne Gider?

Fasulyenin yanına ne gider?

Taze ya da kuru fasulye yemeği yapıyorsanız, hiç fark etmez. Çünkü yanlarına yakışan yemek çeşitleri genellikle aynıdır. Kuru fasulye kış aylarında ve taze fasulyede yaz aylarında sıklıkla pişirilir. İkisi de sevilen yemek çeşitleridir ve sağlığımız için faydaları oldukça fazladır. Bugünkü yemek telaşınızı sona erdirmek için fasulyenin yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz. Bu nedenle kuru ya da taze fasulye yapmış olsanız da belirttiğimiz gibi listemize göz atarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Domates çorbası

Domates çorbası yaz aylarında taze domatesle yapılsa da kış aylarında salça ya dolaba atılan domatesler ile yapılabilir. Ki taze fasulyenin yanına ne gider sorusunun en leziz yanıtıdır. Yapımı da oldukça kolaydır ve çabuk pişer.

Mercimek çorbası

Domates haricinde mercimek çorbası da bu tür yemeklerin yanına yakışır. Ancak en çok kuru fasulye ile uyum sağlar. Bu nedenle de kuru fasulyenin yanına ne gider sorusunu mercimek çorbası olarak yanıtlamak isteriz.

Pirinç pilavı

Her menüde bir tamamlayıcı kuru yemek ararız. Makarna, mantı yoksa o menüde pilav vardır. Bulgur, pirinç ya da şehriyeden yapılan pilavlar ile menülerimiz zenginleşir. Karnımız doyar ve soframızın bereketi de artar.

Mevsim salata

Salata kasesini daima dolu görmek isteyenler için elbette bir salata önerimiz bulunmaktadır. Bu yemek çeşitleri ile en uyumlu olan salata çeşidi ise mevsim salatadır. Hangi mevsimde olursak olalım taze olan malzemeleri kullanarak salatamızı yapabiliriz. Ardından soslar ve masamızın baş köşesinde ağırlarız kendisini.

Şekerpare

Tatlı denilince gözlerimiz parlar. Heyecanlanır ve mutlu oluruz. Ağzımızı tatlandırırken psikolojimizi de besleriz. Özellikle misafir menülerinde elbette bir tatlı yapar ya da satın alırız. Fasulyenin yanına yakışan tatlı bizler için şekerparedir. Ancak dileyen sütlaç, trileçe, Kıbrıs tatlısı da yapabilir. Pek çok tatlı çeşidi bu menüyü tamamlayabilir. Dileyen istediğini seçebilir.

Kuru Fasulyenin yanına ne gider ve taze fasulyenin yanına ne gider sorusunu sizler için yanıtladık. Bunların yanı sıra tarator, sigara böreği, mücver, fırında patates ve fasulye ara sıcak olarak verilecekse et yemekleri yapılabilir. Zengin bir mutfağa sahip olduğumuz için yapabileceğimiz çeşitte oldukça fazla.

 

Son olarak sizlere herkesin genel olarak içtiği rakıdan bahsedelim.Rakı ile ilgili bilgi alıp rakının yanına ne gider konumuzu da ziyaret etmek için linke tıklayabilirsiniz.Özel günlerinizde bir duble rakı kullananların oldukça fazla olduğu bir ülkeyiz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.