Fener Balığının Faydaları Nelerdir?

30.01.2021
1.469
Fener Balığının Faydaları Nelerdir?

Fener Balığının Faydaları Nelerdir?, Fener Balığı tropikal bir balıktır. Denizlerin 500 ile 5000 metre derinliğinde yaşar. Çok vahşi bir balık türü olarak bilinir. Avlanma sırasında çok daha vahşileşebilir. Avlanma esnasında bir ışık saçar. Genel anlamda sık sık hareket etmeyen bir balıktır. Yaklaşık olarak ağırlığına 5 6 kilogram diyebiliriz. Boyutu 20 ila 180 santimetre arasında gidip gelmektedir. Fakat 60 ila 70 cm  arasında bulunabilir. 

Dipte yaşayan Fener Balığının erkek olanları dişi Fener Balıklarına göre daha küçük yapıdadır. Bu yüzden dişilere göre daha pasif kalmaktadırlar. Yumurta bırakma zamanlarında ise  milyonlarca yumurta bırakabilirler.

Fener balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, ” Fener balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Fener Balığının faydaları nelerdir?

  • Bütün balık çeşitlerinde faydalı şeyler olduğu gibi Fener Balığının da doğal olarak faydaları vardır. Fener balığının faydaları diğer balıklara göre insan vücudu üzerinde daha farkı etkiler gösterir. Yani saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla faydası vardır.
  • Vücudun demir eksikliği kansızlığa sebep olur. Fakat fener balığı tükettiğinizde almanız gereken demir eksikliğini alır ve kansızlığın önüne geçebilirsiniz. Yani buna bağlı olarak  çok fazla hastalığa  bariyer etkisi yaratır. Bir yandan da kan miktarının artışına sebep olur.
  • Gözümüzdeki görme ile olabilecek olan sinirleri korur. İleride yaşanabilecek göz sinirleri ile ilgili olan hastalıkların önüne geçer. Bu sebepten dolayı daha güçlü görebilirsiniz. 
  • Gelişim çağında olan çocuklara önerilmektedir. Kemik gelişimini sağladığı bilinir. O yüzden gelişim çağındaki çocukların düzenli bir şekilde kalkan balığı şart olmamak üzere bütün balıkları tüketmesini tavsiye ederiz. Her balıkta olduğu gibi Fener Balığında da Omega 3 vardır. Omega 3 sayesinde hücre yenilenmesini sağlar ve cilt kırışıklıklarının oluşumunu engeller. Bir çok dış etkene karşı vücudumuzu koruyan fosfor kalsiyum ve  iyot açısından da oldukça zengin olan Fener Balığı vücudun direncini arttırır.
  • Kılçık yapısı çok fazla olan kalkan  balığının yenilebilen kısmı kuyruk kısmında kalan taraftır. Çok değerli bir balık aynı zamanda aşırıya kaçmadan tükettiğinizde enerji veren zihin açan bir balıktır. 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.