Fileto Nasıl Pişirilir?

08.03.2022
1.141
Fileto Nasıl Pişirilir?

Fileto Nasıl Pişirilir?, Sığır, dana, koyun gibi farklı hayvanlardan elde edilmektedir. Türk mutfağında fazla kullanılmamaktadır. Avrupa ve Amerika mutfağında oldukça fazla bilinmekte ve tüketilmektedir.

Fileto Nasıl Pişirilir?

Oldukça kolay pişirilebilmektedir. Lezzetli soslarla pişirilebilmektedir. Yumuşak et çeşitlerinden birisidir. Eğer sığır filetosunu tavada pişirecekseniz ilk yapacağınız şeylerden birisi etin yağının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yağlı ise yağlı kısımlardan ayırmanız gerekmektedir. Çeşitli baharatlarla ve zeytinyağı sürülerek dinlendirilmeye alınmaktadır. Bu dinlendirme süreci yaklaşık olarak 1 gün sürmektedir. Dinlenme buzdolabında gerçekleştirilmektedir. Dinlenme işlemi gerçekleştirildikten sonra her ette olduğu gibi oda sıcaklığına ulaşması beklenmelidir. Filetoyu fırında pişirecekseniz de beklemelisiniz. Fırında pişme işlemi için fırını önceden ısıtmış olmanız gerekmektedir. Kuzu ve koyun filetosunda tavada pişirme işlemi için tavanın kapağını açık tutmamanız gerekmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.