Fındıklı Karamel Şurubu Tarifi

Fındıklı Karamel Şurubu Tarifi

Fındıklı Karamel Şurubu Tarifi, fındık ve karamel şurubu özellikle kahvelerin içine konur, sadece kokusu ile bile sonbaharın geldiğini hissettiren ve insanın içini ısıtan toffe nut lattelerin içinde de bu şuruptan konulur aslında. Karamel kahveye daha sıcak bir boyut verirken o enfes fındık aroması da karşı konulmaz özgünlükte bir lezzet vermekte kahveye. Bu enfes ikilinin kahveye olan uyumunu ilk kim keşfetti kimin aklına geldi bilmiyoruz fakat bugün bu enfes şuruba kendisi ilham verdi. Dışarda çok severek tükettiğiniz o enfes karamel-fındıklı latteleri dışardan satın almaktan vazgeçirecek bir tarif bu adeta. O nedenle kendi evinizde hazırladığınız bu şurup size büyük bir tasarruf sağlarken ne zaman aklınıza düşse o enfes fındıklı karamelli kahveyi sıcacık yudumlama fırsatını bulacaksınız. Üstelik oldukça pahalı olan bu şurubu kendiniz yaptığınızda hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olduğunu gördükten hemen sonra favoriniz olacak.

Fındıklı Karamel Şurubu Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • Yarım su bardağı sıcak su
  • Yarım su bardağı kavruk fındık
  • 1 su bardağı şeker

Fındıklı Karamel Şurubu Nasıl Yapılır?

  1. Yarım su bardağı şekeri tabanı kalın bir tavanın içerisine ilave edin. Karamel rengine ulaşana kadar orta derecede erimesini sağlayın.
  2. Şeker renk alana kadar üzerine geriye kalan yarım su bardağı şekeri ilave edin ve yarım su bardağı sıcak su ilave edin. Eriyene kadar düşük derecede karıştırarak kaynama seviyesine ulaşmasını sağlayın.
  3. Yarım su bardağı kavruk fırını büyük parçalara ayrılana kadar dövdükten sonra 1-2 dakika boyunca düşük derecede pişirin.
  4. Tavadakileri bir tabağın içerisine ilave edin ve oda sıcaklığına ulaşmasını sağlayın.
  5. Süzüp bir kavanozun içerisine ilave edin ve 5-6 ay boyunca saklayın. Sakladığınız yer güneş görmesin ve soğuğa yakın seviyede olsun.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.