Frankfurter Nasıl Yapılır?

06.05.2022
867
Frankfurter Nasıl Yapılır?

Frankfurter Nasıl Yapılır?, Frankfurter, Alman sosis türüdür.  İnce uzun yapıdadır. Klasik bir sosis türüdür. Frankfurta ait bir yiyecek olduğu için bu isimle bilinmektedir. Domuz etinden yapılmaktadır. Dana etiyle karıştırılarak yapılan Frankfurter bulunmaktadır. Bu isimde sosisli sandviç’te bulunmaktadır. Neredeyse dünyanın her yerinde bilinmektedir. Bu tarz bir sosisli sandviç’i “hot dog” ile karıştırabilirsiniz.

Frankfurter Nasıl Yapılır?

Tuz ve hardal tozu ile domuz kıyması harmanlanarak ortaya çıkar. Kaynar suda 8-10 dakikada homojen bir kıvama ulaşır. Chorizo yapımında olduğu gibi bir hayvan bağırsağının içerisine yerleştirilir. Kangal olarak havadar bir alanda dinlendirilmektedir. Buhar fırınlarında pişirilerek hazır hale gelmektedirler. Renkleri tamamen yapılışına göre değişmektedir. Yani tek bir rengi bulunmamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.