Frappe Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
596
Frappe Nasıl Hazırlanır?

Frappe Nasıl Hazırlanır?, Frappe kısaca buzlu kahve Yunanistan da popüler bir şekilde tüketilmektedir. Bu kahvenin ortaya ilk çıkışı 1957 yılına Selanik’e dayanmaktadır. Ortaya çıkışı çocuklar için su ile karıştırılıp hazırlanan çikolatalı bir içecek yaparken olmuştur. Serinletici bir içecek olarak hazırlanan bu kahve dikkati hızlıca üzerine çekmiş ve birçok diğer ülkede oldukça popüler hale gelmiştir. Bu kahveyi popüler ve tercih edilen bir kahve haline getiren özelliği ise hızlı bir şekilde hazırlanabilir olmasıdır.

Frappe Nasıl Hazırlanır?

Anavatanı, Yunanistanda bu içecek genellikle çözünebilir kahve ile hazırlanır. İhtiyaç duyulan malzemeler toz şeker, çözünebilir kahve, shaker, bir miktar sudur. Karıştırma için mikser, blendır da tercih edilebilmektedir. Tüm malzemeler seçilen aletin içerisine eklenir ve hızlıca çırpılır. Elde edilen içecek geniş, uzun içerisine buz eklenmiş bir cam bardağın içerisine aktarılır. Kalan boşluğun içerisine süt veya soğuk ilave edilerek servis edilir.

Frappe Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bu kahveyi damak zevkinize göre tamamıyla su ile veya tamamen süt ile hazırlayabilirsiniz. Eğer daha tatlı bir içecek elde etmek istiyorsanız Frappenizin üzerine dondurma da ilave etmeniz mümkün. Hepsinin yanı sıra içerisine krem şanti, şurup ve krema da eklenebilir.

Frappe Servisi Nasıl Yapılır?

Frappenize, krema, krem şanti veya dondurma ile hazırladıysanız. Üzerine çikolata, vanilya sosu ile süsleyebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda bu içeceğin yanında çilek muz gibi meyveler oldukça iyi bir lezzet yakalamaktadır. Dilerseniz doğradığınız meyveleri Frappenizin üzerine serpip güzel bir sunum yapabilirsiniz. İçerisinde buz parçacıkları bulunduğundan dolayı Frappenizi servis ederken geniş bir pipet kullanmayı unutmayın. Aynı zamanda Frappenin içerisinde bulunan dondurma gibi yoğun bileşenlerin rahatça yenebilmesi için muhakkak bir tatlı kaşığı ile servis etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.