Geyik Eti Nasıl Tüketilir?

05.03.2022
960
Geyik Eti Nasıl Tüketilir?

Geyik Eti Nasıl Tüketilir?, Türkiye’de yasal olarak avlanamamaktadır. Besiciliği yapılmamaktadır. Yasal olan ülkelerde avlanan veya kesilen geyiklerden elde edilmektedir. Ülkemizde rastlanılamamaktadır. Şarküteri ürünü olarak karşımıza çıkmamaktadır.

Genellikle av eti servis eden restoranlarda karşımıza çıkmaktadır. Özel olarak ithal edilen ürünlerden birisidir. Belirli bölgelerde çok yüksek fiyatlarda karşımıza çıkabilmektedir.

Geyik Eti Nasıl Tüketilir?

Yasal olarak avlanan ve üretilen yerlerde sığır eti gibi tüketilmektedir. Haşlamadan yahniye, yahniden bifteğe, biftekten ızgaraya, ve fırına kadar birçok pişirme yöntemi vardır. Konservesi bile yapılmaktadır. Şarküteri ürün olarak tüketilebilmektedir. Ekonomik değeri fazla olan Ren geyiği eti de bulunmaktadır. Norveç, Finlandiya, İzlanda gibi yerlerde Ren geyiği besin piramidinde büyük bir rol barındırmaktadır. Yavrulama mevsiminden sonra bahar aylarında avlanılan Ren geyikleri dondurularak, konservesi yapılarak saklanır. Tütsülenebilmektedir. Kış boyunca bu saklama yöntemleriyle tüketilebilmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.