Greyfurt Yağı Nelerde Kullanılır?

12.02.2021
513
Greyfurt Yağı Nelerde Kullanılır?

Greyfurt Yağı Nelerde Kullanılır?, Greyfurt ana vatanı Çin ve Amerika Birleşik Devletleri olan bir subtropikal narenciye çeşididir. Barbados’tan tüm dünyaya ününü yayan greyfurt, portakalla çapraz bir meyvedir. Kendine has ekşi-acı bir tadı olan greyfurt kış aylarında bolca tüketilmesi gereken bir meyvedir. İçerisinde K vitamini, A vitamini, E ve C vitaminleri barındıran greyfurtun yağı da aynı özelliklere sahiptir. Kullanım alanları oldukça yaygın olan greyfurt nelerde kullanılır gelin yakından bakalım.

Greyfurt Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Greyfurt Yağı Nelerde Kullanılır?

  • Greyfurt yağının harici ve dahili olmak üzere iki kullanım alanı vardır. Dahili kullanımı cilt üzerine kullanılarak yapılabilmektedir. Masaj yağı olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir çay bardağı kadar suyun içerisine 3-4 damla damlattığınız greyfurt yağını içebilirsiniz. Ancak bu karışımı 1 defadan fazla kullanmanızı önermiyoruz.
  • Kokusu ile iştah kesici bir özellik gösteren greyfurt yağını, yemeklerden önce koklayabilirsiniz.
  • Greyfurt yağının harici kullanımı ise pek çok farklı alanda toplanmaktadır. Gerginlik veya ağrı hissettiğiniz bölgeye masaj yolu ile sürebilirsiniz.
  • Selülit problemi yaşadığınız bölgelerde kullandığınızda gözle görülür bir değişiklik göreceksiniz. Bölgedeki kan akışını hızlandırıp, cildi sıkılaştıran greyfurt yağı selülit görünümünü zamanla yok edecektir.
  • Greyfurt yağından faydalanabilmek için düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Ancak hassas, tahriş olmuş ve akneye meyilli cildiniz var ise kullanmadan önce uzmana danışmalısınız.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.