Hacamat ve Faydaları Nelerdir

25.01.2021
495
Hacamat ve Faydaları Nelerdir

Hacamat ve Faydaları Nelerdir, Hacamat yüzyıllar boyunca bir sağlık yöntemi olarak uygulanmış ve günümüzde Alternatif Tıp adı altında halen yer almakta olan bir tedavi şeklidir. Özel kupalar ile vücuttan kan alma işlemi olarak uygulanan hacamat işleminin amacı, vücudunun kendi kendine, dışarı atamadığı toksinlerin bir vakum yardımı ile temizlenmesidir. Peki hacamatın faydaları nelerdir bir bakalım.

Hacamat ve Faydaları Nelerdir

  • Hacamat işlemi sayesinde vücudun kendi kendine dışarıya veremediği toksin, ağır metal kullanılan ilaçlar ve hormonlu gıdaların vücutta bırakmış olduğu kalıntılar temizlenmiş oluyor.
  • Vücut direncinin artırılmasını sağlayan hacamat bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.
  • Vücutta biriken ödemin atımına yardımcı oluyor.
  • Kan üretimini tetiklemesi nedeniyle görevli organları uyarıp beyin fonksiyonlarını canlandırıyor.
  • Boyun, bel fıtığı, eklem ağrıları, kalp, karaciğer ve mental hastalıkları tedavi edilmesine katkı sağlıyor.
  • Damarları temizleyip kolesterol seviyesini düşürüyor.

Faydaları bu kadar fazla olan işlemin elbette ki olumsuz etkileri de olabiliyor. Aynı zamanda nu işlem herkes için de uygun olmayabiliyor.

Hacamatın Zararları Nelerdir

Bu işlemin belirsiz kişiler tarafından uygulanması ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılması pek çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir. Bunlardan bazıları cilt enfeksiyonları cilt yaraları morluklar ile beraber acı ve ağrı durumlarıdır. Bu yüzden bu işlemi sadece Alanında Uzmanlar kişilere yaptırmalısınız. Ve tercih ettiğiniz kliniğin hijyen kurallarına çok ciddi bir şekilde dikkat etmesi gerekmektedir.

Hacamat İşlemi Kimler İçin Uygun Değildir

Çok faydalı bir uygulama olsa bile uzmanlar bu işlemin herkese uygun olmayacağını belirtiyor. Kalp pili olanlar, panik atak sorunu yaşayanlar , kan tutması yaşayanlar, kemoterapi görenler, aşırı heyecanlanma durumu yaşayanlar, organ nakli olanlar ve hamilelerin hacamat  yaptırması önerilmemektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.