Hamileliğin 13.Haftasında Annedeki Değişiklikler

27.07.2021
444
Hamileliğin 13.Haftasında Annedeki Değişiklikler

Hamileliğin 13.Haftasında Annedeki Değişiklikler, Bu dönemde anne adayının rahmi biraz daha büyür. Bu büyümeler esnasında gerilmeler, hafif ağrılar ve kasıklarda baskılar hissedilebilir. Anne adayını şikayetçi olduğu mide bulantıları ve kusma durumu bu haftada azalacaktır. Hatta tamamen kesiledebilir. Bunun yerine mide yanmaları başlayabilir.

Hamileliğin 13.Haftasında Annedeki Değişiklikler

13. haftadan itibaren göğüslerinizde hafif şişkinlik, sertleşme ve hassasiyet söz konusu olacaktır. Göğüslerinde ve tüm vücudunuzda şişkinlik ve gaz şikayetleri olabilir. Ve hamilelik boyunca da hafif egzersizlerden oluşacak şekilde spor yapılmalıdır. Fiziksel ölçülerinizde ciddi derecede değişiklik olacaktır. Bu sebepten dolayı artık daha bol ve rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

13. hafta hamilelikte vajinal akıntılarınız bu dönemde artış gösterecektir. Bu durum son derece normaldir. Fakat sizi rahatsız edecek derecede kötü koku oluyorsa; enfeksiyon riski ile karşı karşıya olma ihtimaline karşı ilgili doktorunuzla mutlaka görüşülmelidir. Bu dönemde daha sık lavaboya çıkmalı ve bol bol su tüketmelisiniz. Bunların yanında hormonlarınızda belirgin değişiklikler olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.