Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir?

27.02.2022
723
Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir?, Gebelikte kilo alma problemi bütün anne adayları ve annelerin önüne çıkan problemlerden bir tanesidir. Anne adayının gebelik döneminde karnında taşıdığı bir canlı olması sebebiyle enerji takviyesi ve normal olarak gıda tüketimi artar. Gebelik dönemini en az kilo alarak tamamlayan anne adayları bile en az 9-10 kilo almaktadır. Peki gebelikten sonra kalan bu kilolardan nasıl kurtulabiliriz sorusunun cevabını sizeyemektarifleri.com olarak sizlere aşağıda yanıtlamaya çalışacağız. Haydi aşağıdakileri okuyalım.

Hamilelikten Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Hızlı kilo vermeye çalışmak hatası

Gebelik dönemin de alınan kiloları hemen vermem lazım diyerek kendinizi yıpratmamanız gerekmektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmaktan kaçının. Gebelik döneminde aldığınız bu kiloları gebelik süresi kadar zamanda vermeniz gerekmektedir. Şayet dokuz ayda 15 kilo aldıysanız, dokuz ayda 15 kilo verin ki vücut sağlığınızda bir problem ile karşı karşıya kalmayasınız. Aldığınız kiloları daha kısa sürede vermeye çalışmak sağlığınız için problem teşkil edebilir.

Sıkı bir diyet listesi oluşturmayın

Gebelikte aldığınız kiloları sıkı bir diyetle vermeye çalışmak sizi birçok yönden olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple düzenli ve dengeli beslenmek, fast food ve şekerli gıdalardan uzak durmak, bir diyet programı oluşturmanıza bile gerek bırakmayacaktır. Günde ortalama 45 dakika egzersiz yapmaya çalışın.

Spor yapmak

Spor, gebelikte alınan kiloları verirken önemli bir rol oynar. Spor yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları göz önünde bulundurarak kendinize düzenli bir egzersiz programı da oluşturabilirsiniz.

Spor yaparken, vücut geliştirme, ağırlık kaldırma gibi ağır ve efor gerektiren sporlardan kaçınmanız gerekmektedir. Ağır sporları yapmak vücut protein ihtiyacınızı artırır. Bunu karşılayabilmek için ise protein bazlı gıdalar tüketmeniz gerekir. Yani diyet programını bozmuş olabilirsiniz. Bu sebeple günlük 30-40 dakika koşmak veya 1.5 saat yürüyüş yapmak sizin için en doğru olan egzersizler arasında yer almaktadır

Taze mevsim meyveleri tüketmek

Taze mevsim meyve ve sebzeleri tüketip programınıza ekleyin. Sabah öğünlerinizi atlamamanız, özellikle süt yumurta gibi protein içeren gıdaları sabah kahvaltısında tüketmeniz, gün içerisinde ihtiyacınız olan proteiniz karşılayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.