Hardal Yağı Nelerde Kullanılır?

12.02.2021
175
Hardal Yağı Nelerde Kullanılır?

Hardal Yağı Nelerde Kullanılır?, Hardal yağı saç bakımından, cilt bakımından hatta ağız sağlığına kadar büyük yelpazede kendine yer edinmiştir. Baharat ve sos olarak kullanılan hardal yağının dünya genelinde kullanımı yaygındır. Siyah beyaz ve kırmızı gibi türleri mevcuttur. Pek çok yemeğe eklenmesinin yanı sına iltihap giderici özelliklerinden de faydalanılmaktadır. Yağı ile birçok hastalığa şifa olmaktadır. Gelin bu maddelere yakından göz atalım.

Hardal Yağının Faydaları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hardal Yağı Nelerde Kullanılır?

Tatlı, acı bir aromaya sahip olan hardal yağını salata soslarına veya direkt olarak salatanıza ekleyebilirsiniz. Miktarını bir yada iki damla kadar sınırlı tutmakta fayda var. Saç maskesi olarak kullanabileceğiniz hardal yağını saçınızda 30 dakikadan daha fazla bekletmemeniz önemli bir husustur. Eğer cilt kuruluğundan şikayetçiyseniz ve cildinizi nemlendirmesi için hardal yağı kullanacaksanız mutlaka su ile seyreltmeniz gerekmektedir. Doğrudan açık yara ve kesiklere kesinlikle uygulamamalısınız. Saçınızı onarması için Hindistan cevizi yağı veya badem yağı ile hazırlamış olduğunuz karışımı saçınıza sürebilirsiniz. Cilt maskelerinde de muhakkak başka bir bitkisel yağ ile karıştırılıp uygulanmalıdır. Cilt maskesinde kullanacağınız hardal yağı cildinizi yenileyip, ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.