Hindi Eti Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
867
Hindi Eti Nasıl Pişirilir?

Hindi Eti Nasıl Pişirilir?, Sülüngiller familyasından gelen kümes hayvan olarak bilinmektedir. İlk, Amerika’ya göç edenler keşfetmiştir. 1 metreye yakın boyları olan Hindiler yetişmektedir. Evcil olan hindiler kuş familyasına dahildir fakat uçamazlar. Eti için tüketilmekteyken yumurtasından da faydanılmaktadır. Lezzetli ve besin değerleri sağlıklı bir et türüdür. Hindi tüketimi oldukça yaygınlaştırılmıştır. Her markette karşımıza çıkabilmektedir.

Hindi Eti Nasıl Pişirilir?

Amerika ve Avrupa mutfağında önemli bir alandadır. Yakın zamanda Türk mutfağında da yer almıştır. Tavukla yapılabilecek her şey Hindi etiyle de yapılabilmektedir. Rosto, Hindi dolma, kavurma, haşlama ve benzeri pişirme yöntemleriyle tarifler yapılabilmektedir.

Salam, sucuk, sosis gibi ürünler de elde edilmektedir. Kahvaltılık ürünler de mutfağımızda yer almaya başlamıştır. Yağsız bir et ürünüdür. Yumuşak ve kısa sürede pişmesi için marine yöntemi gerekmektedir.

Hindi terbiyesi hazırlamak için sarımsak, zeytinyağı, tuz süt, kimyon, kekik, toz biber, karabiber ve salça benzeri malzemeler karıştırılarak hindi etlerinin üzerine dökülür. Buz dolabında 1-2 saat bekletilir. Eğer bu süre uzarsa et lezzeti de uzar. Gece marine edilip sabaha kadar beklemesini tavsiye etmekteyiz. Marine olan etlerle fırında ve ızgarada pişirme yöntemleri tercih edilebilmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.