Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

18.02.2021
817
Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?, Ihlamur bitkisi doğanın insanlığa sunduğu şifalı bitkiler arasında yer alır. Kokusu ve lezzeti ile insanı adeta büyüleyen ıhlamur, özellikle soğuk kış günlerinde tüketilen bir çaydır. Boğaz ağrısı ve grip başta olmak üzere birçok sıkıntıya şifa olan ıhlamur çayı, mikroplara karşı savaşmaktadır. Özellikle soğuk algınlığı için tercih edilen bu çayı nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Ihlamur çayını demlemek oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, kaynattığınız suyun içerisine bir miktar ıhlamur ekleyip, yaklaşık on dakika kadar demlenmesi için beklemektir. Hazırlama sürecinde dikkat etmeniz gereken bir husus, çayınızı hazırlarken yaprak ve bitkiyi suyun içerisinde kaynatmamaktadır. Bu şekilde bir yöntem uygulanmazsa ıhlamurunuz içerisindeki vitamin ve mineralleri kaybeder. Demlenmiş olan çayınızı süzgeçten geçirip, afiyetle içebilirsiniz. Günde iki fincandan yukarıya çıkmanız önerilmez.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.