Irish Coffee Nasıl Yapılır?

09.06.2021
889
Irish Coffee Nasıl Yapılır?

Irish Coffee Nasıl Yapılır?, Irish Coffee damak zevkinden öte insanların içini ısıtmak için ortaya çıkmış bir kahvedir. Kahve bilindiği üzere Frappe Mocha, Cappucino gibi çeşitleri ile farklı damak tatlarına hitap ederken bu kahve 7’den 70’e herkesin içini ısıtmaktadır.

Irish Coffee Nasıl Yapılır?

Bu kahveyi hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler; şeker, viski, krema ve sert kahve gerekmektedir. Bu bileşenlerin karıştırılmasıyla ortaya çıkan kahve son aşamada üzeri krema ile kaplanarak servis edilmektedir. Ulaşılabilir malzemeler ve basit hazırlık aşaması bu kahveyi kolay gibi gösterse de hazırlaması ustalık gerektirmektedir.

Irish Coffee Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İrlandanın bu meşhur kahvesini en orjinale yakın şekilde hazırlamak için elbette dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu kahveyi hazırlarken görülen en büyük problem, kremanın dibe çökmesidir. Bu kahvenin sunumunda büyük bir yer tutan kremanın ayrı bir katman gibi kahvenin yüzeyinde birbirine karışmadan durması gerekmektedir. Bu aşamada yapılması gereken şey kremayı dökerken bir kaşığın arkasından yardım alınmasıdır. Bu yöntemi tercih etmeden kremayı eklemek kremanın dibe çökmesine sebebiyet vermektedir. Bir diğer husus ise kremanın taze olmasıdır. Tüm bunların haricinde bu kahveyi hazırlarken kullanılan viskinin kaliteli bir İrlanda viskisi olması tavsiye edilmektedir.

Irish Coffee Neyle İyi Gider?

Bu kahve tek başına güçlü bir aromaya sahip olduğu için herhangi bir ek aromaya ihtiyaç duymaz. Servis aşamasında kremasının üzerine kakao veya çikolata rendesi ilave edebilirsiniz. Bu kahvenin ana malzemelerinden birisi olan viskinin çikolata ile iyi bir uyum sağladığı bilinmektedir. Bu kahvenin kremasının üstünde ya da beraberinde servis edilecek çikolata güzel bir lezzet uyumu kazanacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.