Kahkaha Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır

28.01.2021
505
Kahkaha Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır

Kahkaha Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır, Adı gibi görüntüsü de bir o kadar neşe saçan kahkaha çiçeği, balkonları süsleyen en renkli çiçeklerden biridir. Halk arasında diğer isimleri gündüz sefası, çit sarmaşığı, ay sarmaşığı gibi isimlerle anılsa da dünyada daha çok Petunya ismi ile bilinen bir bitkidir. Tohumdan ekildikten kısa süre sonra hızlıca büyüyüp gelişen bu bitki kolay denilebilecek bir bakım, rutinine sahip. Parkından, bahçesine kadar her yerde karşılaştığımız bu büyüleyici bitkilere evinizde yer verdiyseniz, bakımının nasıl olduğu konusunda bilmeniz gereken birkaç şey olabilir. Çok yıllık bir bitki olan kahkaha çiçeğinizi göstereceğimiz şekilde uzun yıllar boyunca bakabilirsiniz.

Kahkaha Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır

  • Kahkaha çiçeğiniz büyüdükçe, boyu uzadığından ve adeta bir sarmaşık gibi gelişim gösterdiğinden dolayı, bitkinin sağlıklı kalabilmesi için ona çeşitli destekler sağlayabilirsiniz.
  • Bu çiçek rüzgara karşı hassastır. Bu nedenden ötürü saksılarınızı yerleştirirken dikkatli olmalısınız.
  • Petunya çiçeği çok nemli toprakları sevmez, bundan ötürü sık sık sulama yapmaktan kaçınıp, toprağı kurumaya yakın bir haldeyken sulamalısınız. Yani sulama işlemini toprağın tamamen kurumasını beklemeden yapmanız gerekmektedir.
  • Petunyalarınızı sularken mutlaka akşam saatlerinde sulamalısınız.
  • Aynı zamanda kahkaha çiçeği güneşe fazla maruz kalmayı sevmeyen bir bitkidir. Bu sebepten ötürü onu yarı gölge alanlarda yetiştirmenizi tavsiye ederiz.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.