Kakigori Tarifi

Kakigori Tarifi

Kakigori Tarifi, kakigori oldukça şirin bir tatlıdır. özellikle yaz mevsiminde oldukça rağbeti artan bu lezzetli Japon tatlısı özellikle Japonya’da çok sevilir. Öyle ki çok severek izlediğimiz animelerin içerisinde sıklıkla gördüğümüz bu şirin mi şirin görünüme sahip tatlıyı sizlerle tanıştırmazsak olmazdı bizce. Sokakların neşesi olan kakigoriyi Japonyanın çoğu sokağında, kalabalık eğlencelerde, etkinliklerde insanların elinde görmeniz olasıdır. Hatta bu enfes tatlıyı biliyor ancak ne yazık ki tadamıyor olabilirsiniz. Ancak bu şirin tatlıyı tadabilmek için Japonya’ya gitmenize gerek yok diyebiliriz. O çok sevdiğimiz ve aşina olduğumuz hafif ekşi bolca tatlı çileğin sosunu beraberinde ona en çok yakışan şeylerden birisi olmakta olan lezzetli mi lezzetli beyaz çikolata sosu ile bir araya getirdik. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp kakigoriye çok yakışacağını düşündüğümüz pamuk yumuşaklığında süt reçeli ile de bir araya getridik. Üstelik bu tatlıyı hazırlamak sadece dakikalarınızı alacak. Bu yönü ile aslında uzun zamandır denemek istediğiniz, anilemelerde gördüğünüz bu tatlıyı yapmanın aslında ne kadar kolay olduğunun farkına varacaksınız.

Kakigori Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

Süslemesi İçin Gereken Malzemeler:

 • 4-5 tane taze çilek
 • 4-5 tane marşmelov

Çilekli Sosunu Hazırlamak İçin Gereken Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı limon suyu
 • 20-25 tane ayıklanmış taze çilek
 • 8 tatlı kaşığı şeker

Çikolata Sosunu Hazırlamak İçin Gereken Malzemeler:

 • 4 tatlı kaşığı taze süt reçeli
 • 8 tatlı kaşığı beyaz çikolata

Diğer Malzemeler:

 • Dondurulmuş 2000ml su

Kakigori Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle tatlımızın temelini hazırlamak için çıkarmanızın kolay olacağı silikon bir kalıpta 2000ml suyu dondurun.
 2. Çilekli sosu hazırlamak için bir sos tenceresine 20-25 tane ayıklanmış çileği alın. Üzerine 8 tatlı kaşığı şekeri alın ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu alıp ocağın altını kısık açarak sos kıvamına gelinceye dek pişirin.
 3. Hazırlanan çilek sosundan çilekleri alın. Geriye kalan tanesiz sosu sonradan kullanmak üzere bir kenara alın.
 4. Benmari usulü olacak şekilde ısıya dayanıklı bir kabın içerisine 4 tatlı kaşığı taze süt reçeliyle 8 tatlı kaşığı beyaz çikolatayı alın ve eritin.
 5. Silikon kaptan çıkardığınız buzu bir rende ile rendeleyin.
 6. Kar halindeki buzu tatlı kasenize alın.
 7. Buzun ortasına bir çukurcuk oluşturup içerisine iki tatlı kaşığı beyaz çikolatalı sostan ilave edin. Ardından kenara aldığınız pişmiş çileklerle beraber taze çileklerle beraber mini marşmelovlarla süsleyin.
 8. Aynı işlemi üzerine bir miktar daha buz rendeleyip tekrarlayın. Son aşamada çilek parçacıkları ile süsleyin. Kakigoriniz hazırdır. Afiyet olsun.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.